Policie na Semilsku zadržela pětačtyřicetiletého muže, u kterého našla více než 3000 litrů alkoholu s mnohonásobně překročeným limitem pro metanol.
Policie přišla prodejci na stopu v souvislosti s otravou šestatřicetiletého muže, který skončil v jilemnické nemocnici. "Vyšetřování nás přivedlo k dodavateli závadného alkoholu. Při domovní prohlídce jsme u něj našli skoro 3000 kusů alkoholických nápojů o celkovém objemu přes 6000 litrů," uvedla liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Podle ní rozbory prokázaly více než v polovině mnohonásobně vyšší množství metylalkoholu, než jaké povoluje limit. "Láhve byly zřejmě opatřené falzifikáty etiket vodky a tuzemáku," podotkla mluvčí.
Muž se bude zpovídat z obecného ohrožení z nedbalosti, za což může jít až na pět let do vězení. Vyšetřovaný je na svobodě.
Kriminalisté odhalili i spojitost se zlínským dodavatelem alkoholu. "Informovali jsme zlínské kolegy," dodala Suchánková.
Šestatřicetiletého muže přijala nemocnice 19. září. Byl v přímém ohrožení života. "Už byl propuštěn do domácího léčení. Pokud by včas nevyhledal pomoc a včas mu lékaři nepodali lék Fomepizol, podle vyjádření nemocnice by zemřel," řekla.
Otravě metanolem podlehlo v České republice již 28 lidí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz