Zpravodajství

Kolik stojí pohřeb? Zaplatíte 10 i 150 tisíc. VELKÝ PŘEHLED CEN

Kolik stojí pohřeb? Zaplatíte 10 i 150 tisíc. VELKÝ PŘEHLED CEN
Zdroj: isifa.com

Přípravy pohřbu bývají mnohdy plné emocí a lidé jsou často zmatení a nevědí, co vše je vlastně potřeba zařídit a už vůbec nemají představu o tom, na kolik je může poslední rozloučení s blízkou osobou vyjít. Připravili jsme pro vás přehled cen.

Ceny posledního rozloučení se liší podle toho, zda chcete pohřeb s obřadem nebo bez obřadu. Zatímco pohřeb bez obřadu vás může vyjít okolo 10 000 tisíc korun, cena pohřbu s obřadem je samozřejmě vyšší. "Standardní pohřeb s obřadem vyjde na zhruba 25 000 korun. Lepší pohřeb vystrojíte za 30 000 korun," spočítal Julius Mlčoch, ředitel Pohřebního ústavu hlavního města Prahy.

  

Samozřejmě záleží na tom, jaké položky si od pohřebního ústavu objednáte. Zatímco rakev určená pro pohřeb bez obřadu vás může vyjít na 1 500 korun, za takzvané "ameriky" zaplatíte několik desítek tisíc korun. To samé platí u květinové výzdoby nebo hudby.

Zdroj: Mediafax

Pokud šetříte každou korunu a i na pohřeb blízkého vám moc nezbývá, neměli byste s jeho objednáním otálet. 48 hodin chlazení nebožtíka v nemocničních zařízeních je zdarma. Další dny se platí. A částka to rozhodně není zanedbatelná. Může se vyšplhat až k několika stovkám za den.


Související obsah


 

I v dobách, kdy se všichni snažíme na všem ušetřit, existují lidé, kteří se svými blízkými chtějí rozloučit ve velkém stylu. Připomeňme si například pohřeb Václava Kočky mladšího. "To byl velmi honosný pohřeb, který je mohl vyjít klidně na půl milionu. Vzpomínám si, že rakev táhli koně a věnce byly velmi honosné ve tvaru srdce," připomněl Mlčoch.

 

Zdroj: Mediafax

Takových honosných pohřbů je ale podle oslovených pohřebních služeb velmi málo. Často na svých blízkých nešetří právě světští. "Pamatuji si na jeden pohřeb, který jsme dělali před deseti lety právě pro světské. Tenkrát chtěli hrobku vyzdobit saténem pošitým živými květinami a objednali si rakev s vyřezávanými motivy křížové cesty, která stála asi 80 000 korun. To byla ale taková rarita. Za více jak 20 let, co tuhle práci dělám, jsme takový pohřeb vypravovali jen jednou," řekl Pavel Kos z pohřebního ústavu v Českém Brodě.

kos, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz