Zpravodajství

Boj na Praze 4: V čele ODS skončil starosta Horálek i poslanec Benda

Boj na Praze 4: V čele ODS skončil starosta Horálek i poslanec Benda
Zdroj: Mediafax

Oblastní sněm ODS Praha 4 na svém středečním jednání vyslovil nedůvěra dvěma svým zastupitelům – poslanci Marku Bendovi a starostovi Pavlu Horálkovi. Oba v čele oblastní buňky strany končí.

Benda ihned po nevyslovení nedůvěry na svůj post ve vedení oblastní buňky rezignoval. Horálek byl z vedení odvolán. Agenturu Mediafax o tom informoval zdroj seznámený s průběhem jednání.
 

Pro Horálkovo odvolání hlasovalo 81 ze 110 přítomných účastníků sněmu. Spolu s dvěma jmenovanými členy ODS bylo podle informací Mediafaxu odvoláno i dalších šest blízkých Horálkových spolupracovníků. Horálek by měl brzy skončit i jako starosta Prahy 4.
 

Rozhodnutí sněmu může mít vliv i na chod celé pražské ODS. Konec Horálka totiž znamená ohrožení i pro primátora a předsedu občanských demokratů v metropoli Bohuslava Svobodu (ODS), který tak přichází o podporu Prahy 4.
 

Do čela městského obvodu se tak pravděpodobně dostanou lidé spojováni s podnikatelem Ondřejem Palounkem. Horálek totiž podle některých spekulací nebyl ve své funkci pro tohoto vlivného podnikatele "pohodlný".
 

Související obsah


Podle některých médií stojí Palounek na Praze 4 v pozadí a "tahá za nitky", které ovlivňují politické prostředí na celé městské části.

tn.cz / Mediafax / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz