Zpravodajství

Google vytáhl do boje s ilegálním stahováním, bude prodávat filmy

Google vytáhl do boje s ilegálním stahováním, bude prodávat filmy
Zdroj: isifa.com

Google plánuje nové služby, které mají na YouTube a Google Play zabránit nelegálnímu stahování filmů. To ročně připraví filmaře o desítky miliard dolarů a Google to chce změnit.

Google chce v placených službách na YouTube a Google Play nabídnout 600 nejpopulárnějších televizních pořadů a filmů od amerického studia 20th Century Fox, k dispozici tak budou například filmy X-Men, Doba ledová nebo Černá labuť. Společnost plánuje nejdříve službu spustit ve Spojených státech a později i v dalších zemích.
 

Společnost se inspirovala zřejmě u Applu. Ten před lety udělal revoluci v hudebním průmyslu, když se dohodl s hudebními vydavatelstvími na uvolnění licencí pro prodej na iTunes za zlomek v té době obvyklých cen.
 

"Služba je dnes velmi populární. Zdá se, že na ní vydělal hlavně Apple, ale ani hudební nakladatelství nestrádají. Google chce nyní zamezit tomu, kde se trh už delší dobu posouvá. Filmy si uživatelé stahují načerno, protože nejsou k dispozici za rozumný poplatek,“ míní David Bauckmann, technický ředitel firmy Effectix.com.
 

Nejstahovanějším filmem letos ve světě je akční snímek Rychle a zběsile, stáhlo si jej 9,2 milionu uživatelů.
 

Související obsah


Rekordmanem však zůstává Avatar, který předloni zaznamenal dokonce 16,6 milionu stažení. Ze zahraničních snímků patří v Česku mezi nejčastěji stahované také Harry Potter: Relikvie smrti – část 2, Transformers 3 a Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna. Mezi českými filmy "vedou" Lidice, Nevinnost, Občanský průkaz, Fimfárum 3 a Muži v naději.
 

Loni v Česku dosáhly škody způsobené ilegálním stahováním filmů více než 2,6 miliardy korun.

tn.cz / Mediafax / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz