Zpravodajství

Krádež v přímém přenosu: Za bílého dne okradli opilce

Krádež v přímém přenosu sledovali díky kamerovému systému strážníci v Kroměříži. Dva muži tam za bílého dne okradli opilce. Původně to přitom vypadalo, že mu chtějí jen pomoci.

Na začátku vůbec nic nenasvědčovalo tomu, že se muž v zelené bundě promění ve zloděje. Se svým parťákem nejdříve pomáhali opilci s chůzí. Jenomže po chvíli bylo jasné, že jim víc než o pomoc šlo o to, co má v kapsách. "Péče nebyla z lásky k bližnímu. Chtěli ho nějakým způsobem okrást,“ řekl Miroslav Skřebský, ředitel Městské policie v Kroměříži.

Opilému muži důkladně prohledali kapsy. Jen s drobnými se ale nespokojili. Když nemohli opilce udržet na nohou, šacovali ho ležícího přímo na chodníku. A to prakticky v centru Kroměříže. Nezapomněli ani na bundu a ledvinku.

Jenomže neměli vůbec tušení, že je po celou dobu sledují kamerovým systémem strážníci. Když si byli jistí, že už není co krást, v poklidu odešli. V tu dobu si už pro ně ale jela hlídka městské policie. “Nejdřív zapírali, potom se u nich při prohlídce našly některé věci, které odcizili. Jako je hotovost, mobilní telefon a kreditní karta,“ doplnil Skřebský.

I když si povedená dvojice kapesních zlodějů z krádeže neodnesla ani korunu, může jim tento pokus vynést i několikaměsíční vězení.

kos / s přispěním Petra Zapletala, Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz