Zpravodajství

Mistři thaiboxu chodí po Praze a bezdůvodně mlátí náhodné oběti

Český thaibox čelí skandálu. Bratři Hoppové, mistři thaiboxu a naděje tohoto bojového sportu, si v Praze na ulici vybírali náhodné oběti, které pak společně zbili. Nedávno tak málem ukopali k smrti německého turistu.

Policie oba bratry Hoppovy obvinila výtržnictví a těžkého ublížení na zdraví. Robert Hopp, přezdívaný Virus, je mimo jiné mistr ČR v thaiboxu, mistr ČR v K-1 a na mistrovství Evropy obsadil třetí místo. Jiří Hopp, přezdívaný Démon, je zase vícemistr světa low-kik, na mistrovství Evropy v thai boxu skončil rovněž třetí.
 

Z výčtu jejich úspěchů je zřejmé, že tihle dva osmnáctiletí bratři jsou zkušenými "mlátičkami“. Ovšem nejen v ringu. Ukazuje se, že agresivitu si vybíjeli i mimo něj. Konkrétně v pražských ulicích.
 

Jejich umění boje poznali například dělníci z Ostravy, které oba bratři bezdůvodně napadli. "Nějací mladí kluci šli a najednou koukáme, že močí na auto,“ popisuje jeden z nich počátek konfliktu. Muži upozornili mladíky, aby to nedělali. Krutě na to ale doplatili. "Nic takového jsem nezažil. Nestačil jsem nic udělat a už sem ležel,“ dodává napadený muž.
 

Související obsah

Podle policistů bylo takových útoků mnohem víc. "Vybírají si náhodné chodce, ty osoby nikdy předtím neviděli. Mlátí je jen tak, ze zábavy,“ potvrdil kriminalista, který se případem zabývá.
 

Nedávno oba bratři s dalšími kamarády málem k smrti ukopali německého turistu. "Existují svědci, kteří to viděli a pak i pomáhali poškozenému,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Právě tyto lidi teď policie prosí, aby se jí přihlásili. Jejich svědectví bude v případu důležité. "Kriminalisté mladíkům sdělili obvinění z výtržnictví a z těžkého ublížení na zdraví,“ potvrdil mluvčí Daněk.
 

Oba bratři chodili trénovat do tělocvičny v Nuslích. Kvůli problémům se zákonem je ale trenér vyhodil. "Domluvili jsme se, ať si srovnají životy a pak se dál uvidí,“ řekl trenér Viktor Petrlík.
 

TV Nova oslovila i oba obviněné bratry. Ani jeden z nich se k případu moc vyjadřovat nechtěl.Robert rovnou odmítl odpovídat, Jiří ale reagoval těmito slovy: "My už jsme skončili. Se sportem i s násilím.“
 

Nadějně rozjetou sportovní kariéru obou mladíků tak zřejmě ukončila jejich nesmyslná agresivita mimo ring. Teď jim navíc hrozí, že je soud pošle do vězení. Mohou tam strávit až deset let.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz