APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Dědic značky Red Bull přejel policistu. V krvi mu našli kokain

Dědic značky Red Bull přejel policistu. V krvi mu našli kokain
Zdroj: TV Nova

Vnuk zakladatele impéria Red Bull Voray Utch Juvitja čelí obvinění ze sražení a usmrcení policisty v thajském hlavním městě. Muž měl navíc podle testů v těle kokain.

Incident se stal letos v září. Nejmladší vnuk thajského milionáře ve svém luxusním voze ferrari přejel policistu a navíc se z místa činu pokusil ujet. Po zadržení a krevních zkouškách se v jeho těle prokázala přítomnost takzvané drogy bohatých. Zatím ovšem není jasné, jestli ji požil těsně před nehodou.

Obviněný Voray Utch Júvitja se do dnešního dne přes výzvy nedostavil k výslechu. Na policii se neukázal od chvíle, kdy byl propuštěn z vazby na vysokou kauci. Ta teď může kvůli jeho chování propadnout. To ale mladíka ani jeho rodinu, pro kterou peníze nejsou problém, příliš netrápí. Naopak. Mužovi příbuzní nabídli pozůstalým po policistovi odškodné v přepočtu téměř dva miliony korun a pokoušejí se tak vyřešit situaci mimosoudně.
 

Související obsah

Kauza je především v Asii jedna z nejostřeji sledovaných za poslední dobu. Veřejnost s napětím sleduje, jak případ dopadne a žádá, aby byl Voray Utch Júvitja potrestátn. Byl by to přelomový krok především kvůli panujícímu názoru, že bohatí lidé jsou v Thajsou beztrestní. 
 

Dědeček obviněného muže je podnikatel Čaleo Júvitja. Ten vymyslel složení světově známého energetického nápoje a spolu zakládal značku Red Bull s rakouským podnikatelem Dietrichem Mateschitzem. Red Bull od té doby sponzoruje extrémní sporty, mimo jiné závodění v rychlých autech. Čaleo Júvitja zamřel letos v březnu.

tn.cz / kisa

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz