Zpravodajství

Rozebírali stožáry s elektrickým vedením, hrozí jim až 8 let

Policisté dopadli čtveřici zlodějů, kteří na Novojičínsku rozebírala stožáry s elektrickým vedením. Po jejich řádění dokonce několik stožárů spadlo a způsobili výpadky elektřiny. V případě odsouzení jim hrozí až 8 let.

Zloději kovů kradli části konstrukcí vysokonapěťových elektrických stožárů. Tím způsobovali jejich pád a následný výpadek elektrické energie. "Svým jednáním tak na odcizených částech sloupu způsobili škodu 7500 korun, ale následnou ve výši 12 milionů," poznamenal policejní mluvčí Petr Gřes.
 

"Známe čtyři pachatele, jeden je ve vazební věznici, mimo jiné pro svou další trestnou činnost. Jde o muže ve věku mezi 45 a 65 let z Kopřivnice, Štramberku a Varnsdorfu, všichni se živí sběrem železa. Tři z nich již mají restní minulost, převážně majetkového charakteru," uvedl Gřes.
 

V průběhu vyšetřování policie zjistila, že čtveřice si pro části železné konstrukce stožárů jezdila opakovaně. "Dva stožáry doslovně olupovali jako perníkovou chaloupku. Pomocí páčidel, pilky na železo a kladiva konstrukci demontovali. Až vlivem silného poryvu větru kolem 23. hodiny 3. června konstrukce povolila a stožáry s narušenou statikou spadly. Naštěstí se v dané lokalitě nikdo nepohyboval, také pasoucí se krávy v blízkosti stožáru nebyly zasaženy," popsal mluvčí.
 

Související obsah


Odcizené železo zloději dodávali do jedné ze sběren společně s jiným starým železem. "Vztahy s touto sběrnou měli takové, že stačilo zavolat a zaměstnanec ochotně přijel a železo od nich odkoupil," řekl mluvčí.
 

Za přečin krádeže a zločin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení jim soud může udělit až osmiletý trest odnětí svobody.

tn.cz / Mediafax / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz