Hodně netradiční pohled se naskytl všem, kdo dnes ráno jeli po dálnici D1 přes Vysočinu. Na 122. kilometru ve směru na prahu se totiž procházelo stádo koní.
Koně utekli ze statku v Rybném, což je vesnice vzdálená od dálnice asi dva kilometry vzdušnou čarou. Na svobodu jim pomohlo stádo srnek, které potrhalo ohradník a uvolnilo tak koním cestu na svobodu.
Kolem půl sedmé ráno pak stádo čtyř koní a jednoho hříběte dorazilo na dálnici a vydalo se směrem na Prahu. Za zvířaty se okamžitě utvořila dlouhá kolona, která brzdila provoz.
Tenhle koňský výlet se naštěstí obešel bez zranění a dalších škod na majetku. Koně se totiž během půl hodiny podařilo chytit, i když také poměrně kuriózním způsobem. Ulovil je dálniční policista v civilu, který tou dobou mířil po dálnici do práce.
"Nasadil jednomu z koní kolem krku tažné lano a svedl ho z dálnice a ostatní zvířata šla za ním,“ popsala rychlé vyřešení problému mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz