Zpravodajství

Vymyslel si přepadení skupinou Romů, přišel o ledvinu a teď mu hrozí 1,5 roku vězení!

Patnáctiletý Petr, kterému lékaři v dubnu po pádu ze zábradlí vzali ledvinu, se bude zpovídat z křivé výpovědi. Hrozí mu rok a půl vězení. Vymyslel si totiž, že ho napadli Romové. Případ v květnu vyvolal vlnu nesnášenlivosti.

Lež se mladíkovi z Břeclavi nevyplatila. Může za ní strávit až rok a půl ve vězení. Policisté s Petrem nyní totiž zahájili trestní stíhání. "Za křivou výpověď hrozí až tři roky vězení, u mladistvých se sazba snižuje na polovinu," řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.


Chlapec opakovaně lhal před soudem. I když byl upozorněn na to, co vše se může stát, když bude křivě vypovídat.

Související obsah


Spolu s ním se budou zpovídat i dvě jeho kamarádky a kamarád, kteří o události věděli, ale lhali. "Tyto osoby nebyly v procesním postavení svědka, a proto nejsou obviněné z trestného činu. Protože ale podávaly policistům lživá vysvětlení a zamlčely pravdivé okolnosti, budou se zpovídat před správním orgánem, kde jim hrozí pokuta až 50 tisíc korun," sdělila mluvčí.

Související obsah


Případ se stal v dubnu v Břeclavi. Patnáctiletý chlapec skončil v nemocnici a lékaři mu odebrali ledvinu. Mladík matce zranění vysvětlil tím, že jej napadli Romové. Poté se v Břeclavi zvedla vlna nevole, která vyústila v pochod, jehož se zúčastnili i extremisté. Nakonec se ukázalo, že si chlapec vše vymyslel a zranil se pádem ze zábradlí mezi sedmým a osmým patrem v panelovém domě.


Podívejte se na reportáž TV Nova o případu Petra z Břeclavi

kos, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz