Zpravodajství

Benzín na příděl podle čísla SPZ! To není vtip ale New York po Sandy

Benzín na příděl podle čísla SPZ! To není vtip ale New York po Sandy
Zdroj: isifa.com

Nejlidnatější americké město se po apokalyptické superbouři potýká s obrovskými frontami na benzín a jeho nedostatkem. Muselo dokonce přistoupit ke kurióznímu opatření, podle kterého smějí řidiči tankovat benzín jen každý druhý den.

New York včera zavedl opatření, které má zkrátit nekonečné fronty na benzín, s nimiž se město více než týden po ničivém hurikánu potýká. Otevřena je totiž sotva čtvrtina čerpacích stanic, protože některé zůstaly bez proudu, jiné bez benzínu, který jim kvůli Sandy nemohli dopravit.
 

Kuriózní systém platí od dnešního rána a je následující. Řidiči, jejichž poznávací značka končí lichým číslem nebo písmenem, mohou tankovat jen v liché dny, řidiči se sudým číslem na konci značky zase jen v sudé dny. Opatření už platí v New Jersey a srazilo zde fronty z dvouhodinových na pětačtyřicetiminutové.
 

"Musíme něco udělat,“ zdůvodnil zavedení sytému starosta New Yorku Michael Bloomberg pro Fox News. "Tohle řešení je praktické, pro všechny spravedlivé a pomůže to."

Související obsah

Systém neplatí jen pro vozidla záchranné služby, hasičů, policie,taxislužby a veřejné dopravy. Jak opatření řeší problém majitelů více aut, jejichž jedna značka končí sudým číslem a jiná lichým, není známo.
 

hel, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz