Zpravodajství

Strahov rozkouskují a prodají. Spartakiádní stadion ale bude chátrat dál

Pražský Strahov čekají změny. Chystá se totiž jeden z největších obchodů se sportovními majetky v historii země. Strahovský stadion bude rozprodán.

Většina stadionů na Strahově bude mít nové majitele. Kromě velkého spartakiádního stadionu - ten bude chátrat dál. Hlavním prodejním artiklem je stadion Evžena Rošického, ale také sousední stadion Přátelství, hotel a další stavby.
 

Podle znaleckých posudků se bude prodávat majetek asi za 130 milonů korun. Kupujícím je fotbalová asociace České republiky. Ta do celého areálu chce investovat nemalé peníze. Jenže z téhle transakce je vyjmutý velký strahovský stadion. Ten, který už desítky let chátrá a kde třeba místo sedaček rostou stromy.
 

Potíž je v tom, že jde o stavbu pro speciální účel, který vyhovoval prvorepublikové myšlence všesokolských sletů. Později ještě komunistickým spartakiádám, ale tím to skončilo. Stadion pak dokázali naplnit už jen Rolling Stones a bratři Nedvědové.
 

Náklady na údržbu jsou astronomické a k prodeji nikdy nedošlo – zřejmě i kvůli podivnému rozdělení stadionu několika majitelům. V minulosti existovaly i plány místo stadionu postavit domy. Stavba je ale kulturní památkou.
 

Uvnitř stadionu dnes sídlí několik firem. Některé už dokonce sedačky potáhly střešní krytinou, aby jim do prodejen neteklo, ale i to je jen dočasné řešení. Betonu podle odhadů zbývá deset let, než se rozpadne.
 

O tom, kdy přesně se změní osud velkého strahovského stadionu teď nechce nikdo spekulovat, i když nejčastěji bývá zmiňován rok 2014.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz