Zpravodajství

Movitý šlechtic Schwarzenberg ještě více zbohatl díky restitucím

Movitý šlechtic Schwarzenberg ještě více zbohatl díky restitucím
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Ministr zahraničí a šlechtic Karel Schwarzenberg se netají tím, že přesnou výši svého majetku vlastně ani nezná. Zbohatl i díky restitucím. Podívejte se, co všechno vlastní.

Již v říjnu rakouská i česká média informovala o tom, že Nejvyšší rakouský soud ukončil dvanáctiletý spor mezi naším ministrem zahraničí a jeho nevlastní sestrou Alžbětou Pezoldovou.
 

A kníže se mohl radovat, soud totiž rozhodl, že si může nechat nemovitosti a usedlosti, které zdědil po svém adoptivním strýci Josefu Schwarzenbergovi. 
 

Ministr zahraničí, který často říká, že do politiky nešel pro peníze, tak získal Schwarzenberský palác ve Vídni, zámeček Murau na jihu Rakouska a rozsáhlé lesy u Salcburku a ve Štýrsku.
 

Majetek, který nelze spočítat...
 

Mezi nejznámější nemovitost našeho ministra ale jednoznačně patří zámek Orlík. Schwarzenbergovi ale "říkají pane" také zámky v Čimelicích, Karlově, Rakovicích, Hraběšíně, Kutné Hoře-Sedlci a mnoho hospodářských budov či "menších" nemovitostí.
 


 

Obrovské jmění je uloženo také v polnostech či lesích. České Schwarzenbergovo panství má podle Hospodářských novin celkovou výměru 4017 ha, v Bavorsku má pak český ministr například osmdesátihektarový les Weigenheim.    
 

Na běžných účtech má Schwarzenberg "pouhých" 700 tisíc korun a zhruba devět milionů korun má pak kníže na vázaných nebo termínovaných účtech.
 

I přes obrovské jmění Schwarzenberg tvrdí, že v České republice jsou i větší feudálové. Má tím na mysli hlavně muže, který je spjatý s jihočeským regionem a říká se mu Kníže z Hluboké. Řeč je o Pavlovi Dlouhém (ODS), o kterém Schwarzenberg kdysi řekl: "Jednou bych se chtěl Dlouhého optat, jak dokázal v jižních Čechách za dvacet let nashromáždit majetek, který naše rodina budovala tři sta let." To už je ale jiný příběh - více ZDE.

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz