Patnáct let prchal před spravedlností 48-ti letý britský pedofil. Dopaden byl až v Praze. Specialistům z oddělení cíleného pátrání stačily tři týdny od vydání zatykače, než osmačtyřicetiletého muže našli a zadrželi.
Čeští policisté z Národní centrály SIRENE muže zadrželi v Praze. Neustále měnil místo pobytu, takže muselo jít o sehranou a připravenou akci.
Na ruzyňském letišti si ho dnes převzali britští policisté. Muž si musí odsedět zbytek svého pětiletého trestu za zneužívání dětí. Porušil totiž podmínky propuštění. Uprchl ze země a patnáct let se skrýval.
V Praze vystupoval pod falešnou identitou a živil se opět dost prapodivným způsobem. Pronajímal byty a podle policistů "zajišťoval vybrané klientele homosexuální služby“. Asi věděl, co ho čeká, protože se při zatčení aktivně bránil.
Není to první sexuální deviant z Británie, kterého se u nás podařilo dopadnout. Policejní lovci lebek tady za poslední dva roky zadrželi hned tři.
Podívejte se na video z převozu pedofila do Británie:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz