Zpravodajství

Opilec na Žďársku zbil manželku, plival na ni a vyhrožoval jí pistolí

Opilec na Žďársku zbil manželku, plival na ni a vyhrožoval jí pistolí
Zdroj: Mediafax

Na protialkoholní záchytné stanici skončil sedmatřicetiletý muž, který v jedné z obcí v okolí Nového Města na Moravě zbil manželku a vzduchovou pistolí jí vyhrožoval smrtí. V sobotu to sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Případ se stal na konci týdne. "Muž v podnapilém stavu fyzicky napadl o rok starší ženu. Udeřil ji několikrát dlaní do obličeje, plival na ni a vyhrožoval zabitím vzduchovou pistolí," popsala Čírtková.
 

Podle ní bylo agresivní chování opakované. Útočník měl manželce také během měsíce bránit ve spánku. "V noci ji budil, plival na ni a urážel ji. Dopouštěl se toho i před dvěma nezletilými dětmi," poznamenala mluvčí.
 

Policie převezla násilníka na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. "Vykázali jsme jej ze společného obydlí," doplnila Čírtková s tím, že za nebezpečné vyhrožování se zbraní hrozí muži až tříleté vězení.
 

Policie na Vysočině od začátku roku vykázala celkem 37 lidí ze společného obydlí. "Ve všech případech to byli muži. Jeden z nich napadal svého otce, druhý matku. U ostatních bylo násilí mezi partnery," dodala.

fim, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz