Zpravodajství

Daneček (1) se dál pere se životem. Už je zase veselý, raduje se maminka

Život se s ročním Danečkem z Jablonce moc nemazlí. Poté co jeho maminku naboural jiný řidič, narodil se o pět týdnů dříve. Následně po zásahu lékařů mu praskly plíce, dostal mozkovou obrnu a už několikrát bojoval kvůli těžké epilepsii o život.

Danečkovi je teprve rok, ale život se s ním zatím ani chvíli nemazlil. Od narození je více v nemocnici než doma, naposledy tam trávil kvůli epileptickým záchvatům celý říjen. A opět bojoval o život. Lékařům ale znovu ukázal, že chce žít.
 

Nyní má naději, že by se už brzy mohl jeho stav zlepšovat, mohl by se naučit sedět. Díky sto padesáti tisícům korun, které poslali diváci TV Nova, ho už za dva týdny čeká intenzivní rehabilitace. "Pojedeme druhého prosince na čtrnáct dní na Slovensko. Zkusíme zase trošku cvičit, tak uvidíme, jak to bude zvládat,“ říká Danečkova maminka. a Slovensku s Danečkem budou cvičit čtyři fyzioterapeuti, čeká ho i kyslíková léčba a masáže.
 

Z vybraných peněz mu maminka už koupila speciální polstrovaný stůl, na kterém může dělat důležité cviky. Ty mu pomohou rozhýbávat obrnou ztuhlé ruce a nožky. Díky cvičení teď lékaři zjistili, že postižení rukou se zmírnilo a Daneček je na tom lépe i po psychické stránce.
 

"Rozpovídal se, hodně povídá. Už je zase veselý. Baští rád, začíná mít zájem i o hračky,“ usmívá se maminka Petra.
 

Související obsah


Pro Danečkovu maminku ale boj nekončí, musí sehnat další peníze, aby pro syna mohla zaplatit rehabilitace i příští rok. Zkouší, co se dá. Je to pro ni ale těžké. Zůstala totiž na všechno sama. "Tak kolem sto, dvě stě tisíc budeme potřebovat. Pojišťovna hradí jen základní péči,“ vysvětluje Petra.
 

Danečkova maminka se proto zapojuje do různých akcí. Sbírá třeba víčka z pet lahví a doufá, že získá další peníze pro Danečka.

hmr s přispěním Veroniky Velcové, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz