Zpravodajství

Okamura má rád luxus: Byty, auta a pozemky za 40 milionů! PŘEHLED MAJETKU

Okamura má rád luxus: Byty, auta a pozemky za 40 milionů! PŘEHLED MAJETKU
Zdroj: Google StreetView / Mediafax

Své bohatství nijak neskrývá, rád se obklopuje luxusem. Tvrdí, že majetek, který vlastní, má hodnotu přes 40 milionů korun. Kromě nemovitostí vlastní i luxusní auta a umělecká díla. PODÍVEJTE SE na přehled jeho majetku.

Jakmile moravsko-japonský podnikatel Tomio Okamura začal uvažovat o vstupu do politiky, odkryl své majetkové poměry a nemá problém o nich mluvit. Na dotaz TN.cz uvedl, že vlastní majetek v hodnotě přes 40 milionů korun. Přiznal se k vlastnictví dvou bytů v Praze, k pozemku rovněž v hlavním městě, dvěma luxusním autům i několikamilionovým uměleckým dílům.
 

Tomio Okamura vlastní luxusní byt na pražských Vinohradech, další v pražské Libni. Trvalé bydliště má přesto v družstevním bytě v pražském Hostivaři. "Můj soukromý majetek, který má hodnotu více než 1 milion korun, tvoří byt v Praze s garážemi v hodnotě zhruba 8 milionů korun a také další byt v Praze s garáží v hodnotě asi 10 milionu korun. Kromě toho vlastním ještě pozemek v Praze v hodnotě zhruba 25 milionu korun," uvedl na dotaz TN.cz Okamura.
 

Právě na pozemku v pražském Břevnově si chce prezidentský kandidát postavit několikapatrovou vilu s výhledem do okolí, bude z něj vidět i na Pražský hrad. Nový dům mu má navrhnout jeho bratr Osamu.
 

Okamura přiznal, že kromě nemovitostí investuje i do umění. "Sbírka umělecký děl je v hodnotě zhruba 10 milionů korun," přiznal Okamura. Kromě toho je o moravsko-japonském podnikateli známo, že má rád luxusní auta. "Vlastním dva automobily v hodnotě celkem asi 4,5 milionu korun," uvedl jeden z prezidentských kandidátů. Podle informací TN.cz je v Okamurově vozovém parku oranžový Aston Martin a černá Škoda Superb.
 


 

Čerstvě zvolený senátor Okamura oficiálně odstartoval prezidentskou kampaň teprve právě až po podzimních volbách. Na ministerstvu vnitra pak odevzdal archy s 61 500 podpisy. Okamura se následně chlubil, že podpisy získal za necelý měsíc, aniž by použil jakýkoliv billboard, spot či tištěnou reklamu. Příliš horentní částku nechce investovat ani do kampaně. "Od sponzorů chci získat 15 milionů korun, ze svého investuji částku v řádech milionů," uvedl před časem Okamura pro agenturu Mediafax.
 

TRANSPARENTNÍ ÚČET TOMIA OKAMURY
 

Okamura je především znám jako podnikatel, vlastní podíly v několika firmách. Se svou bývalou manželkou má obchod s japonským zbožím v pražské Bubenči. Dále je vlastníkem společnosti Mebius, která se specializuje na překlady, tlumočnictví a průvodcovství. Ve firmě, která poskytuje software pro analýzu tenisových hráčů, Okamura má 7,5 procentní podíl. V pražské restauraci Staré časy v centru Prahy má podíl 10 %. Kromě toho je ještě jednatelem cestovní kanceláře Miki Travel.
 

Na začátku letošního roku přiznal, že jako jednatel cestovní kanceláře vydělává okolo 250 tisíc korun, dalších téměř 300 tisíc korun mu šlo z dalších firem, v nichž má podíl.
 

Související obsah


Tomio Okamura je rozvedený, v současnosti žije s přítelkyní Monikou Talašovou. Z manželství s Japonkou Mie má syna Ruye. Se svoji exmanželkou a jejím současným partnerem provozuje obchod s japonským zbožím v pražské Bubenči.

tn.cz / hmr

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz