Zpravodajství

Co dělat, když na internetu objevíte výzvu k násilí? Ptali jste se experta

Co dělat, když na internetu objevíte výzvu k násilí? Ptali jste se experta
Zdroj: TN.cz

Hostem on-line rozhovoru se čtenáři TN.cz byl odborník z Horké linky na nelegální obsah na internetu. Z důvodu jeho bezpečnosti jsme nezveřejnili jeho identitu.

Internetová Horká linka (Internet Hotline) přijímá od uživatelů hlášení, která se týkají nezákonného a nevhodného obsahu na internetu.
 

Obsah těchto hlášení Horká linka vyhodnocuje a předává orgánům, které mohou účinně zasáhnout, zejména policii, mobilním operátorům, provozovatelům internetových služeb a také mezinárodní organizaci INHOPE.
 

Horkou linku provozuje CZI, s.r.o. v rámci projektu Saferinternet.cz s podporou Evropské komise od roku 2009.
 

V organizaci Horká linka tento expert analyzuje přijatá hlášení a po zhodnocení je dále zasílá k řešení. Komunikuje s mateřskou organizací Inhope, která zastřešuje více jak 40 světových národních linek. Dále jedná s jednotlivými českými internetovými společnostmi, na jejichž serverech se nezákonný obsah vyskytuje, s Policií ČR, s centrálou Facebooku a dalšími subjekty.


Rozhovor


V neposlední řadě se stará o prezentaci Horké linky v oblasti nových médií (Facebook, Twitter, Youtube), na konferencích a seminářích.
 

fim, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz