Těžké zranění dvaatřicetileté řidičky si vyžádala srážka osobního auta s vlakem v Lípě na Havlíčkobrodsku. Pro zraněnou ženu letěl vrtulník.
Dvaatřicetiletá žena vjela v Lípě u Havlíčkova Brodu na přejezd právě ve chvíli, kdy tudy projížděla motorová lokálka. Zřejmě ignorovala značku stop, přejezd totiž nebyl vybavený výstražnými světly. "Došlo ke střetu osobního vozidla s vlakem. Řidička utrpěla vážné zranění, se kterým byla vrtulníkem transportována do brněnské nemocnice," potvrdila policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Ve vlaku cestovalo v době nehody dvacet lidí. "Všichni vyvázli bez zranění," potvrdila mluvčí hasičů Kraje Vysočina Petra Musilová. Hasiči na místě zajistili vůz i vlak proti požáru a pomáhali také záchranářům.
Provoz na trati byl asi na tři hodiny přerušen, škoda byla Drážní inspekcí předběžnně vyčíslena na 185 tisíc z toho asi sto tisíc na vlaku a 50 tisícc na automobilu. Zbytek jsou škody na trati. "Příčina i okolnosti nehody jsou předmětem vyšetřování," dodala Kroutilová.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz