Televizi Nova se podařilo vypátrat Jakuba Páviše, tedy jednoho ze dvou mladíků, kteří pár dnů před Dušičkami zničili hřbitov ve Vranovicích u Brna. Ještě v sobotu byla jeho sestra přesvědčena, že nic neudělal. Policie ale znala identitu vandalů už od poloviny týdne. Zveřejnit ji však odmítala.
Příběh neuvěřitelného lidského hyenismu začíná dostávat jasné obrysy. Už v sobotu se TV Nova podařilo vypátrat jméno prvního podezřelého. Jenže policie jméno Jakub Páviš nepotvrdila a jeho sestra byla pevně přesvědčena že nic neudělal.
Zato sousedé naznačovali, že Jakub byl už v minulosti trestaný a podobný vandalismus by je vůbec nepřekvapil. Když ho TV Nova zastihla doma, vytrvale zapíral a vyhrožoval. "Vypadněte, já jsem to neudělal,“ křičel.
Teprve večer se v něm hnulo svědomí a svým nejbližším přiznal, že on je ta černá ovce, po které pátrá celá vesnice. Neuvěřitelné je, že Jakub Páviš a jeho kumpán zničili i hrob Pávišova vlastního otce, který se shodou okolností živil jako hrobař. Za vším zřejmě stály drogy.
Dalších padesát hrobů zničili ve Vranovcích a to je možná důvod proč se teď skrývají i před svojí rodinou.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz