Zpravodajství

PŘÍBĚH: Dívka (14) zemřela, zachránila ale život pěti dětem!

PŘÍBĚH: Dívka (14) zemřela, zachránila ale život pěti dětem!
Cleo Lloydová | Zdroj: Facebook official

Rodiče školačky Cleo Lloydové (†14), která nepřežila astmatický záchvat, se rozhodli darovat její zdravé orgány pěti dětem.

Čtrnáctiletá Cleo byla na návštěvě u svých prarodičů, když dostala silný astmatický záchvat. Záchranáři zasáhli rychle, ale dívka během převozu do nemocnice navíc dostala infarkt. Zdravotníkům se ji už znovu oživit nepodařilo.
 

Matku dívky sice tragická událost dostala na kolena, snaží se ale s neštěstím vyrovnat. Rozhodla se, že zdravé orgány věnují vědě. Podle portálu tvnoviny.sk už dokonce zachránily život pěti dalším dětem.
 

"Rozhodli jsme se tak, protože Cleo by to určitě chtěla. Vždy myslela na ostatní, stále se smála a měla velmi mnoho kamarádů, "řekla zarmoucená matka zesnulé.
 

Mladá dívka měla astma od svých dvou let a její rodina by chtěla, aby veřejnost nebrala toto onemocnění na lehkou váhu. "Lidé neberou astma dost vážně. Je šokující, co všechno se může astmatikům stát, "varuje babička holčičky.
 

Související obsah


Na sociální síti Facebook už vznikla i skupina, která uctívá památku zesnulé Cleo. Objevily se na ní stovky komentářů, ve kterých lidé označují Cleo jako "milou a vynikající mladou ženu".

vrl, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz