Zpravodajství

Gross si postavil honosné sídlo za 40 milionů! Takhle si teď žije

Bývalý premiér Stanislav Gross dostavil své honosné sídlo v pražském Slivenci. Ačkoliv stavba stála nejméně 40 milionů, stále nevysvětlil, jak k desítkám milionů přišel. Podívejte se, jak si Gross bude žít!

Expremiér Stanislav Gross si začne užívat luxusní zlatou klícku, kterou právě dostavěl v pražském Slivenci. V jeho honosném sídle nechybí tělocvična, dvě garáže, terasa s japonskou zahradou nebo krytý bazén!
 

"Ten dům, kdyby se pohyboval na trhu, a znovu opakuji, neznám vnitřní vybavení, tak cena by byla 40 milionů korun," uvedl Miroslav Duda realitní expert, kterého TV Nova oslovila.
 

Ačkoliv v domě někdo byl, uvnitř se svítilo, nikdo neotvíral. "Naposledy jsem ho viděl včera, když jsem si chtěl půjčit vysavač. On má nějakej drahej, tak mi ho samozřejmě nechtěl půjčit," řekl jeden z Grossových sousedů.
 

Pozemek ve Slivenci, na kterém honosné sídlo stojí, koupil Gross v roce 2008 za 10 milionů korun. Tehdy to pro něj byly jen drobné. V té době byl totiž expremiér už multimilionář.
 


 

Více než 100 milionů korun Gross vydělal na akciích energetické firmy Moravia Energo. A jaká náhoda, že jejich hodnota se zvýšila těsně před tím, než je Gross prodal. "Za prvé může být kupující investičním naprostým géniem, nebo za druhé má štěstí srovnatelné třeba s výhrou ve sportce," tvrdí ekonomka Markéta Šichtařová.
 

Podle ní je nejpravděpodobnější variantou, že se Gross dostal k informacím, ke kterým se obyčejný smrtelník jen těžko dostane.
 

Související obsah


Policie se původem Grossova majetku zabývala, ale nic mu neprokázala. "Původ je tak křišťálově čistý, že prostě ani křišťál křišťálověji čistší být nemůže," obhajoval se před lety Gross. Přesto mu to sousedé nevěří a považují za zloděje.
Ještě jedna zajímavost. Pokud se budete chtít ke Grossům vydat, musíte projet ulicí s příznačným názvem – Křišťálová.

hmr s přispěním Daniely Badejové, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz