Velká tragédie se stala v centru Moravské Třebové. Tři lidé, kteří měli v bytě odpojenou elektřinu, používali na její výrobu dieslový agregát a pravděpodobně se otrávili zplodinami hoření.
Když hasiči dorazili do bytu, ještě stále naměřili vysoké hodnoty oxidu uhelnatého. Na tři bezvládná těla nájemníků - rodičů a šestnáctileté dcery - upozornila jejich známá, která šla do domu na návštěvu. Zavolala záchranáře a okamžitě otevřela okna.
Lékaři už muže nedokázali oživit. Ošetřit ale museli další dvě ženy. "Byly při vědomí, měly závratě, měly příznaky otravy oxidem uhelnatým, posádky je stabilizovaly a odvezly do nemocnice,“ řekla TV Nova záchranářka Ivana Kantůrková.
Sedmatřicetiletá matka s dcerou budou v pořádku. Kdyby je známá neobjevila, i ony by během několika desítek zemřely.
Kuriózní je ovšem pravděpodobná příčina neštěstí. Rodina pařila mezi sociálně slabší a měla odpojenou elektřinu. Proud si proto vyráběla naftovým agregátem. Spaliny pouštěli do komína. Jenže v něm odborníci našli závadu - oxid uhelnatý unikal do bytu.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz