Zpravodajství

Manželce jsem byl nevěrný, přiznal Schwarzenberg v TV Nova!

Do horkých křesel usedli dva prezidentští kandidáti. Po Vladimíru Franzovi a Přemyslu Sobotkovi se představili Karel Schwarzenberg a Jiří Dienstbier.

Nejsledovanější prezidentskou diskuzi v České republice uvedla televize Nova ve čtvrtek ve 22:35 hodin, role moderátorky se standardně ujala Markéta Fialová.


Asi nejvíce rozdělila oba kandidáty otázka, jak by ohodnotili prezidentskou éru Václava Havla. Karel Schwarzenberg až na drobné výjimky souhlasil s jeho politikou, naopak Jiří Dienstbier měl k některým Havlovým krokům výhrady. Vytknul mu například schvalování bombardování bývalé Jugoslávie silami NATO.


Neshodli se ani v otázce věrnosti svým partnerkám. Zatímco Dienstbier tvrdí, že byl své přítelkyni vždy věrný, Schwarzenberg přiznal, že svou ženu podvedl.

(/rodina/seznam-sokujicich-faktu-o-nevere-tohle-jste-nevedeli.html)]

Nejmladší kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier (43 let) míní prezidentský ústav zastávat s úctou k právu, civilně a s pokorou. Ve svém programu ke kandidatuře dodává: "Chci, aby Pražský hrad byl kulturně-společenským centrem, nikoli reliktem aristokratických časů. Rád bych vykonával svěřenou funkci tak, aby bylo jasné, že prezident není monarcha ani všeználek s patentem na rozum, ale jen první mezi rovnými – demokraticky zvolený ústavní činitel, jehož úkolem je pokorně a důstojně sloužit své zemi.“


DIENSTBIERŮV PROFIL NAJDETE TADY

 

A co na jeho kandidaturu říkají v obci Kozly, v níž Jiří Dienstbier dlouhá léta pobýval? "Je poměrně dost mladý, vždyť kolik mu je roků“, naráží na Dienstbierův věk tamní obyvatelka.

Související obsah


Karel Schwarzenberg, celým jménem Karel Jan Nepomucký Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas, 12. kníže ze Schwarzenbergu, vévoda Krumlovský, okněžněný lantkrabě Kleggavský a hrabě ze Sulzu, vnímá úřad prezidenta jako úřad s největší odpovědností za budoucnost České republiky. 
 

"Cítím povinnost využít všech svých znalostí a zkušeností, aby byla naše země ve světě respektována jako hospodářsky silná země plná talentovaných lidí, se spravedlivým právním systémem, který ctí lidská práva v duchu masarykovských tradic,“ dodává.


SCHWARZENBERGŮV PROFIL NAJDETE TADY

 

K jeho kandidatuře se vyjádřil i starosta Orlíku nad Vltavou: „Lidé v obci ho vnímají jako starého pána, který sem občas zavítá na návštěvu a rád si s místními popovídá. Je to takový lidový člověk.“
 

Karel Schwarzenberg a Jiří Dienstbier se připravují na debatu.

vrl, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz