Zpravodajství

Hasiči bojovali s rozsáhlým požárem bývalé školy v Podolí

Hasiči bojovali s rozsáhlým požárem bývalé školy v Podolí
Zdroj: Mediafax

Plameny pohltily soustavu dřevěným budov v Podolí. Uvnitř naštěstí nikdo nebyl, okolí zamořil hustý dým.

Hasiči likvidovali od pátečního večera rozsáhlý požár objektu bývalé základní školy v pražském Podolí. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, škodliviny v ovzduší si nevyžádaly evakuaci okolí, nikdo se nezranil.

Hořet začalo kolem 22. hodiny v Kaplické ulici v soustavě dřevěných budov bývalé základní školy, později Domu dětí a mládeže. "Plameny byly vysoké asi dva metry, valil se hustý dým," řekl muž ze sousedství.

K požáru přijelo pět hasičských jednotek a musely být povolány další. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, což znamená událost velkého rozsahu ohrožující okolí. Hasiči s plameny bojovali ze země i z vysokozdvižné plošiny. Ještě dlouho po půlnoci neměli oheň pod kontrolou.

Zdroj: Mediafax

Hustý dým zamořil blízké okolí. Hasičští chemici monitorují škodliviny z ovzduší, dosud nenaměřili nějaké alarmující hodnoty. Zatím nemusel být nikdo evakuován, lidem bylo pouze doporučeno, aby neotvírali okna. Policisté uzavřeli přilehlé ulice.

"Uvnitř objektu se nikdo nenacházel," uvedla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Nikdo neutrpěl zranění ani při zásahu.

ČTĚTE TAKÉ:

Rodina přišla o střechu nad hlavou, oheň jim vzal všechno

Objekt nebyl již asi 15 let v provozu a měl být zdemolován. Podle místních se sem stahovali lidé bez domova.

Příčinou požáru by mohla být podle předběžných zjištění hasičů nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Vzhledem k několika od sebe vzdáleným ohniskům připadá v úvahu i úmyslné zapálení.

Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz