Václav Klaus sice bude na Hradě až do března, na Zlínsku už se ale chovají, jako by v úřadu nebyl. Ze stěn radnic a škol totiž mizí Klausovy portréty.
Iniciátorem akce "Čisté stěny" jsou starostové Vysokého Pole a Želechovic nad Dřevnicí na Zlínsku, kteří na konci minulého týdne sundali Klausovy podobizny ze zdí radnic a k podobnému kroku vyzvali i ředitele místních škol.
"Prezidentův portrét má dokreslit důstojnou atmosféru místa. Prezident má také být vzorem pro děti, které se ve školách učí základům morálky a dobrým mravům. Ovšem Václav Klaus svým rozhodnutím udělit velkorysou amnestii mezi jiným i tunelářům, korupčníkům a podvodníkům, ztratil morální právo být prezidentem slušných a poctivých lidí," zlobí se starosta Vysokého Pole Josef Zicha.
Související obsah
"Proto vyzýváme ostatní starosty, aby až do konce prezidentova funkčního období odstranili ze stěn jeho portréty," dodává k výzvě starosta Želechovic nad Dřevnicí Michal Špendlík.
Rozhněvaní starostové se chlubí, že jen v pátek je podpořilo dvacet dalších kolegů ze Zlínska. A rádi by, kdyby se akce samovolně rozšířila po republice. Ti, kteří se rozhodnou portréty také sundat, se mohou ozvat na e-mail [email protected].
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz