Zpravodajství

Za 100 Kč si přečtěte, jak je AMNESTIE skvělá! Knihu vydal Klausův institut

Za 100 Kč si přečtěte, jak je AMNESTIE skvělá! Knihu vydal Klausův institut
Zdroj: tn.cz / Mediafax

Novoroční amnestie Václava Klause už se stala námětem knihy. Jmenuje se Spor o amnestii a vydal ji Institut Václava Klause ve spolupráci s Centrem pro politiku a ekonomiku. Za stovku si můžete přečíst obhajobu Klausova lednového rozhodnutí.

Literární novinkou se ve čtvrtek pochlubily přímo oficiální webové stránky dosluhujícího prezidenta. Sborník textů je rozdělen do čtyř částí. Ta první spočívá v přetisku úplného znění novoroční amnestie.

Druhá přináší novinové rozhovory a televizní prohlášení, kterými Klaus reagoval na smršť názorů a nespokojených provolání vyvolaných především druhým článkem amnestie. Ten zastavil trestní stíhání, jež trvala více než osm let a vztahovala se na ně trestní sazba do deseti let. Patří sem různé korupční a tunelářské kauzy, spadající dobou vzniku mnohdy až do 90. let. Lubomír Zaorálek, místopředseda ČSSD, dokonce neváhal hovořit o justiční mafii. Amnestie zastavila například trestní stíhání v kauze H-System i konkurzního soudce Jiřího Berky. V jeho případě však podal státní zástupce stížnost a ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) oznámil, že nehodlá připustit Berkův návrat do taláru.

Ve třetí části shromáždili vydavatelé texty autorů, kteří se vyjadřují k amnestii z různých odborných pozic. „Nejen v rovině právní, ale i mediální, filozofické, politologické či historické,“ píše se na Klausově webu.

V závěrečném oddílu sborníku si počtete v dopisech adresovaných prezidentovi. „Jedná se o občany, jichž se amnestie nějakým způsobem přímo či nepřímo dotkla, ale i o ty, kteří pouze cítili potřebu prezidenta podpořit, neboť nesouhlasí s vzniklou mediální štvanicí a povrchním zneužíváním ústavního institutu amnestie k politickým bojům,“ zmiňuje článek na prezidentských stránkách. Že by se tu objevily i dopisy od těch, kterým se amnestie nelíbí, web neuvádí.
 

kms, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz