Miloš Zeman ovládl nejen prezidentské volby, ale také téměř všechny české deníky. Pondělní tisk se podrobně věnuje vítězné prezidentské kampani Miloše Zemana a analyzují chyby poraženého Karla Schwarzenberga.
Inzerát
Inzerát
Hlavním tématem pondělních vydání českých deníků je prezidentská volba. Tisk podrobně řeší, proč vyhrál právě Miloš Zeman a jaké chyby udělal jeho konkurent v boji o Hrad Karel Schwarzenberg.
Mf Dnes: V Mladé frontě Dnes se dočtete o radikálních plánech vítězného kandidáta historicky první přímé volby prezidenta České republiky, Miloše Zemana. Podle deníku hodlá kritizovat vládu premiéra Petra Nečase a uvítal by předčasné volby. Zeman chce také prosadit zákon o prokázání původu peněz a majetku. Chce změnit i volební systém.
Lidové noviny: Karel Schwarzenberg by mohl podle Lidových novin mít ambici stát se novým premiérem. Deník se totiž věnuje tématu předčasných voleb, o kterých hovoří i budoucí prezident Miloš Zeman. Podle Lidových novin je to šance právě pro současného ministra zahraničí a poraženého finalisty v boji o Hrad Karel Schwarzenberg. Jeho TOP 09 by se totiž mohla svést na úspěchu jeho prezidentské kandidatury. Současně však uvádí, že je předčasné volby nahrají především opozici.
Právo: Deník Právo se podrobně věnuje prezidentské volbě, přináší i komentáře či rozhovory s oběma kandidáty. Miloš Zeman například v rozhovoru pro Právo řekl, že ten, kdo tvrdí, že bude pokračovatelem dosluhujícího prezidenta Václava Klause je politický analfabet.
Karel Schwarzenberg naopak uvedl, že pokud by se stal prezidentem, považoval by to za zázrak. Vysvětluje to tím, že lidé jsou naštvaní na úsporná opatření vlády, navíc voličské spektrum se prý posunulo doleva. Navíc jeho konkurenta podpořil Václav Klaus.
Blesk: I Blesk se věnuje prezidentské volbě, tvrdí, že Zemanova dcera Kateřina, která ho výrazně podporovala v kampani, dostává desítky žádostí o ruku týdně. Věnuje se i Zemanovu klopýtnutí v České televize, kdy spadl ze schodů, nebo tomu, jak Zeman v kampani lhal.
Aha!: Také Aha! se věnuje prezidentské volbě, zkoumá především polibky budoucí hlavy státu se známými osobnostmi. Kromě toho však přináší i zpověď zpěvačky Dary Rolins. Zpěvačku, kterou nedávno osvobodila amnestie v případě, kdy svým autem zabila motorkáře, mluví o tom, že chce další dítě. Klidně prý zkusí i umělé oplodnění.
Hospodářské noviny: Hlavním tématem Hospodářských novin je rovněž zvolení Miloše Zemana budoucím prezidentem. Podrobně se věnuje jeho životu i politické činnosti. Představují i lidi, které byli při Zemanově triumfu v jeho volebním štábu. Jako nepostradatelného spolupracovníka označili lobbistu Miroslava Šloufa. Ačkoliv Zeman spolupráci s ním v kampani popřel, sám Šlouf v sobotu přiznal, že mu pomáhal. V Top Hotelu, kde Zeman sledoval výsledky voleb, se objevili i známí umělci Daniel Hůlka či Jiřina Bohdalová nebo bývalí politici Jaromír Schling, Jan Kavan či Miroslav Grégr.