Zpravodajství

Počasí jako houpačka: Zima - teplo - zima - teplo. Jak bude dál?

Počasí jako houpačka: Zima - teplo - zima - teplo. Jak bude dál?
Zdroj: mediafax / Thinkstock

I přes to, že dnešní počasí bude s odpoledními teplotami až na 12 °C připomínat jaro, zima se ještě rozhodně nevzdává, únor přinese opět sněžení i do nížin.

Výrazné oteplení oproti minulému týdnu a víkendu přinesl přechod teplé fronty, kdy do Česka po jejím přechodu proudí teplý vzduch od jihozápadu. Toto teplé proudění ale už dnes večer ukončí přechod studené fronty a od čtvrtka se začne ochlazovat.
 

PODÍVEJTE SE NA PŘEDPOVĚĎ POČASÍ PRO DALŠÍ DNY:


 

Ve čtvrtek bude zpočátku dne oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Během dne přibývání oblačnosti a přeháňky místy, na vrcholcích hor sněhové. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C.
 

V pátek bude převážně oblačno, přechodně až zataženo, ojediněle přeháňky, na vrcholcích hor sněhové. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

(/zdravi/vykyvy-pocasi-jak-je-ohrozeno-nase-zdravi.html)]


 

V sobotu bude převážně zataženo s deštěm, postupně od středních poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Severozápadní vítr 3 až 7 m/s, s nárazy kolem 15 m/s.
 

V neděli bude oblačno až zataženo, občas déšť se sněhem nebo sněžení. Během dne až polojasno. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty -1 až 3 °C. Mírný severní vítr 2 až 6 m/s.
 

V pondělí bude převážně zataženo, na většině území déšť se sněhem nebo sněžení. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.
 

Zdroj: TN.cz

 

Letošní charakter meteorologické zimy můžeme prozatím charakterizovat jako počasí na houpačce - střídají se teplotně podprůměrná období se sněhovou pokrývkou i v nížinách (období první poloviny prosince, druhá polovina ledna) s nadprůměrnými (období Vánoc, začátek a konec ledna) v porovnání s normálem.

fim, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz