Zpravodajství

České dráhy se zbavují majetku: Kupte si oblečení nebo nářadí za pár korun!

České dráhy se zbavují majetku: Kupte si oblečení nebo nářadí za pár korun!
Zdroj: Mediafax

České dráhy mají spousty přebytečného majetku, oblečení, nářadí. Přečtěte si, co všechno si můžete od drah pořídit za pakatel.

K hodně zajímavým věcem se můžete dostat, když využijete nabídky Českých drah na odprodej nepotřebného materiálu. A kdo ví, třeba si z jednotlivých součástek budete moci postavit svou vlastní lokomotivu.
 

Kromě různých železničářských zařízení, si ale může koupit i naprosto praktické věci jako oblečení, různé nářadí nebo různé šrouby, matky, těsnění a ložiska. Můžete si koupit i zimní čepici s logem Českých drah, která stojí 143 korun.


Za zimní kožené kanady pak zaplatíte 781 korun. Dráhy nabízejí i další kusy oblečení a obuvi, například kalhoty s lacem, galoše, budny, čepice, rukavice nebo pracovní obuv, u nich ale ceny nezveřejnily, jsou dostupné pouze na vyžádání.
 


 

Dráhy nabízejí i celou řadu různých nástrojů a nářadí. Různé druhy nožů si můžete koupit od 53 korun. Za elektrickou pájku 585 korun.
 


 

V seznamu nepotřebných zásob najdete i například různé druhy návěstí, koupit si může třeba "Stůj" za 561 korun. Můžete si koupit i různé části vlaků, žebřík z lůžkového oddílu vás vyjde na 5720 korun,stejnosměrný motor pak 178 713 korun. Další věci, které prodávají České dráhy najdete ZDE.
 

Pokud jste si něco vybrali, musíte poslat „žádost o zaslání cenové nabídky“ na mailovou adresu, která je uvedena na stránkách Českých drah – ZDE. "Cena materiálu bude sdělena v návaznosti na konkrétní dotaz. K ceně bude přičtena daň z přidané hodnoty a případné náklady na dodání materiálu," píše se na webu Českých drah.

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz