Zpravodajství

Byla královnou krásy, teď váží 27 kilo. A připadá si tlustá

Někteří lidé vnímají své tělo úplně jinak, než jak ve skutečnosti vypadá. Ekvádorka Paola Tamayová (20) se považuje za tlustou a skoro nejí. Přitom váží 27 kilogramů. Teď se rozhodla s anorexií bojovat.

Při pohledu do zrcadla se Paola Tamayová skoro vždy mračí. Důvod k tomu má opačný, než by si většina lidí myslela - připadá si tlustá. Ve škole byla královnou krásy a od té doby je posedlá hubnutím. "Při jídle cítím strach. Chce se mi plakat," svěřila se.

Paula není náročný strávník – denně sní hrušku, jablko, půl okurky a kousek zelí. Paola se pomalu ztrácí. Váha pod ní ukazuje jen něco přes 27 kilo. To je hodnota běžná u malých dětí. Její matka je zoufalá. Nemůže přestat plakat. "Každý den se dívám, jak mi odchází před očima," říká plačtivě.


Rodina pochází z vesnice vysoko v ekvádorských horách. Matka po dlouhém naléhání přesvědčila Paolu a vydala se s ní do města hledat odbornou pomoc. V Ekvádoru to však není snadný úkol. "Chodíme od nemocnice k nemocnici, ale zatím nám nikdo neuměl pomoci," postěžovala si matka.

(/lindacoufalova/anorexie-kdyz-je-jidlo-tvuj-nepritel.html)]

Čeští lékaři si rady vědí. Jen loni pomáhali více než třem stovkám lidí, kteří se dostali do podobné situace jako Paola. Anorexie postihuje nejčastěji pubertální dívky, které se zakoukaly do vychrtlých modelek na přehlídkových molech. "K anorexii velmi často přispívají také problémy v rodině," dodala výživářka Narcisa Lecarová.
 

tn.cz / TV Nova / anš
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz