Zpravodajství

Začal hon na řidiče bez dálniční známky. Také ji nemůžete sehnat? OZVĚTE SE

Policisté už začali na dálnicích kontrolovat řidiče, zda mají novou dálniční známku. Pokud ji nemáte, můžete se dostat do pořádných problémů. Podle ohlasů čtenářů TN.cz však nyní nastala situace, že dálniční známky nejsou k dostání.

Kdo vyrazil na silnici bez platné dálniční známky nebo se starou známkou, může mít velké problémy. Jednak může od policie dostat pokutu v blokovém řízení až do výše 5 tisíc korun, nebo bude muset zaplatit kauci ve výši 5 až 50 tisíc korun. To v případě, kdy je důvodné podezření, že se bude vyhýbat přestupkovému řízení. Ovšem pozor, známku mohou kontrolovat nejenom policisté, ale i pracovníci celní správy.

 

Kupon je nepřenosný a je třeba ho vylepit na předním skle vpravo dole, aby co nejméně zakrýval výhled řidiče. „Stará známka musí být odstraněna. Nová musí být nalepena celou svou plochou. Obecně pak platí, že na předním skle nemá být nic, co tam nemá být a co by řidiči ztěžovalo výhled,“ tvrdí Štěpánka Zatloukalová z policejního prezidia.

Problémem dnešních dní je však skutečnost, že dálniční známky nejsou mnohde k sehnání. „Češi nechali nakupování dálničních známek na poslední chvíli a musel jsem objet šest pump, než jsem ji sehnal,“ postěžoval si čtenář Zdeněk V. z Liberce.
 

Také se vám stalo, že nemůžete sehnat dálniční známku? Dejte nám vědět, kde ji nemají? Psát můžete na zprávy @nova.cz nebo volat na 606 09 09 09.


TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz