Zpravodajství

FINANČNÍ RÁDCE: Poradíme vám, jak ušetříte tisíce za dětské pleny!

FINANČNÍ RÁDCE: Poradíme vám, jak ušetříte tisíce za dětské pleny!
Zdroj: Mediafax

V dalším díle našeho seriálu „finanční rádce“ vám řekneme, jak můžete ušetřit za dětské pleny. Ty totiž na začátku roku skokově zdražily, přešly totiž ze snížené do základní sazby DPH. Ve spolupráci s portálem Peníze.cz vám poradíme, jak ušetřit.

Máte malé dítě a napnutý rodinný rozpočet? Ve spolupráci s portálem Peníze.cz vám poradíme, jak za pleny pro své kojence a batolátka ušetřit.
 

Nejprve byste si měli odpovědět na otázku, na čem vlastně chcete ušetřit. Na práci a času? Nebo na penězích? Pokud na financích, začněte uvažovat o nákupu látkových plen. Můžete díky tomu ušetřit až tisíce korun!
 

Pořizovací náklady na látkové pleny jsou sice větší, ale celkově vás vyjdou levněji. V průběhu plenkového období vašeho dítěte totiž pak už ale utratíte minimum. Na druhou stranu musíte počítat s časem a námahou navíc při praní špinavých plen.
 

Pokud se rozhodnete pro nejlevnější variantu klasických čtvercových plen v kombinaci s nepropustnými svrchními kalhotkami, utratíte cca. 5000 korun. Ve výbavě byste měli mít alespoň 60 látkových plen a zhruba troje svrchní kalhotky. Připočítáme i pár rolí separačních plenek (100 ks cca za 150 Kč). Náklady na praní za tři roky spočítali propagátoři látkových plen na 3500 až 5000 korun. Celkově vás to tedy vyjde zhruba na 10 tisíc korun na jedno dítě.
 

Související obsah


V případě, že chcete do svého dítka investovat o něco více a pořídíte mu moderní látkové plenky, musíte počítat s vyšší počáteční investici, celkově vás to vyjde zhruba na 13 tisíc korun. Pokud používáte jednorázové plenky, utratíte za jedno dítě zhruba 18 tisíc korun.


(/zdravi/antikoncepce-po-porodu-nespolehejte-na-kojeni.html)]

Zdroj: Peníze.cz

Přehlednou tabulku cen dětských plenek najdete - ZDE.
 

Už zde je jasná úspora. V případě, že potřebujete plenky pro více dětí, můžete ušetřit až desetitisíce korun. V případě dvou dětí je rozdíl mezi nejlevnějšími látkovými plenami a jednorázovkami až 21 tisíc korun!
 

Více o dětských plenách najdete ZDE!

ČTĚTE TAKÉ:

Co ničí SEX po porodu?

Nebezpečné hubnutí po porodu! Odnese to dítě

VELKÝ HOROSKOP 2013: PENÍZE! Budete konečně v balíku?!

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz