Zpravodajství

TV NOVA: Spustili jsme hlasovou službu pro nevidomé. Jak s ní zacházet?

TV NOVA: Spustili jsme hlasovou službu pro nevidomé. Jak s ní zacházet?
Zdroj: TV Nova

Na obrazovkách televize Nova odstartovala v testovacím provozu nová služba - popis dění na obrazovce pro nevidomé diváky. Audiokomentář se ovšem může zapnout i ostatním divákům. Co dělat?

Takzvaná audiodeskripce může způsobit potíže především u starších set top boxů. A v krajním případě se dokonce může stát, že původní zvuková stopa zmizí a zbyde jen popis děje pro nevidomé.


V některých případech se zvukový popis spustí automaticky, pak je potřeba funkci vypnout buď v menu televize nebo samotného set top boxu.


Pokud se stane, že se zvukový popis spustí sám od sebe, doporučujeme najít v menu set top boxu možnost audiodeskripce a vypnout ji. V případě, že by ani to nepomohlo, je dalším možným řešením nové (manuální či automatické) naladění stanic.


Zvukový popis je vysílán společně s obrazem a divák si jej může podle libosti vypnout nebo zapnout. Ze zákona je vysílatel povinen tímto popisem opatřit dvě procenta vysílání.


V případě televize Nova to budou nejsledovanější pořady –Televizní noviny včetně sportu a počasí, a seriály Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 a Gympl s (r)učením omezeným.


V případě přetrvávajících technických potíží se můžete se svými dotazy obrátit na adresu [email protected].

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz