Zpravodajství

Fischere a Topolánku, kvůli vám Češi přišli o bilion korun!

Fischere a Topolánku, kvůli vám Češi přišli o bilion korun!
Zdroj: Mediafax

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa spočítal, že Čeká republika přišla kvůli machinacím se solární energií o bilion korun.

Za to, že čeští daňoví poplatníci zaplatí za "maléry" se solární energií až bilion korun, může vláda expremiéra Jana Fischera, uvedl podle Mediafaxu ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS).
 

Jde samozřejmě o vysoké výkupní ceny energie z obnovitelných zdrojů. Podle Chalupy není vyloučené ani trestní stíhání některých státních úředníků.
 

Původně dobrý nápad se solární energií byl podle jeho slov zneužitý.
 

"Zelená ideologie a náboženství obnovitelných zdrojů sehrály roli u tohoto neefektivního systému. Podepsal se na tom špatný zákon," uvedl. Upozornil na to, že klub ODS v roce 2005 hlasoval ve sněmovně proti tomuto návrhu zákona.
 

Chalupa dále uvedl, že v dalším období selhala vláda Topolánka a hlavně Fischera, když se neprovedly žádné úpravy.
 

Související obsah


Minulé vedení Energetického regulačního úřadu zřejmě protizákonně stanovilo neúměrně vysoké výkupní ceny fotovoltaické elektřiny a Česko tak přišlo o desítky miliard korun. Upozornil na to audit. ERÚ dal proto podnět na státní zastupitelství, které by mělo vyšetřit, zda nedošlo ke spáchání trestného činu zneužití úřední osoby.
 

vrl, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz