Není vše takové, jak vypadá. Retušování na fotografiích se slavnými osobnostmi není ničím výjimečným. Prezidentský portér Miloše Zemana není prvním, kde se pomohlo skutečnosti. Dokonce na snímcích už z roku 1860 lze najít prvky falšování.
Americký prezident Abraham Lincoln na 150 let staré fotografii vypadá jako prototyp hrdiny, tělo však zřejmě patří jinému politikovi. Postava se až nápadně podobá tělu politika Johna Calhouna, zatímco hlava je zjevně Lincolnova.
Hlavně v případě diktátorů se muselo retušovat skoro povinně. A nebyla to zrovna lehká práce. Zatímco nyní lze využít počítačových programů, dříve museli fotografové kouzlit s nůžkami v tmavé komoře. Zvláště spolupracovníci Stalina mizeli z fotografií velmi rychle…
Vůdce Třetí říše Adolf Hitler se na levém snímku baví ve společnosti, na které už není Joseph Goebbels.
Fotografie generála Ulyssesa Granta ve Virgínii v době občanské války vznikla dokonce kombinací tří fotografií.
Na schůzce generálů někdo chyběl. Na pravém snímku už je stejná schůzka s Francisem P. Blairem.
Italský diktátor Benito Mussolini chtěl vypadat hrdinsky, a tak muž držící uzdu koně musel logicky zmizet.
Předseda KSČ a předseda vlády Klement Gottwald při projevu na Staroměstském náměstí v Praze. Do záběru se připletli fotograf Karel Hájek a Vlado Clementis.
Generální tajemník ÚV KSČ Rudolf Slánský po druhé světové válce upadl v nemilost a byl odstraněn i z minulosti. Například při rozhovoru s prezidentem Gottwaldem.
Prezident republiky Antonín Zápotocký zdravil v roce 1953 z balkonu na III.nádvoří Pražského hradu občany. Respektive davy občanů…
Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz