Zpravodajství

Černí pasažéři jásají, dopravní podniky zuří! APLIKACE upozorní na revizory

Černí pasažéři jásají, dopravní podniky zuří! APLIKACE upozorní na revizory
Zdroj: isifa/Lidové noviny/Viktor Chlad

Dopravci zuří! Za vše může nová mobilní aplikace, která umožňuje, aby se cestující v MHD informovali o číhajících revizorech. Lidé se tak díky aplikaci mohou vyhnout pokutám za černou jízdu.

Černí pasažéři jásají, nová aplikace vývojáře Petra Pechouška jim totiž umožní pomocí mobilu odhalit revizory, a tak se jim vyhnout. Informace o tom, kde zrovna revizoři číhají do aplikace posílají další cestující. Pechoušek už za svou aplikaci FareBandit dostal cenu mladých vývojářů AppParade, kterou uděluje portál Mediář.cz, informují čtvrteční Lidové noviny.
 

Podle listu zatím aplikaci využívá 650 lidí, mohou si v ní i vypočítat, kolik je bude stát případná pokuta za jízdu na černo. Dopravní podniky nové aplikaci příliš neholdují. Josef Januš z královéhradeckého dopravního podniku Lidovým novinám řekl, že ten, kdo podporuje okrádání druhého, je jen ubožák. Dopravci si ale uvědomují, že s tím příliš nenadělají. Například Praha ročně kvůli černým pasažérům přijde o 360 milionů korun.
 

Pechoušek se svou aplikací FareBandit hodlá podle listu prorazit i v dalších velkých evropských městech. Jednou z dalších destinací, kterou chce dobýt, je Paříž.

tn.cz / hmr

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz