Zpravodajství

Darina málem VYKRVÁCELA. Odmítli ji ve dvou nemocnicích, pak ji poslali do další tramvají!

Šestadvacetiletá studentka Darina Kloučková z Brna málem přišla o život. Lékaři ji totiž hned ve dvou nemocnicích odmítli ošetřit, teprve ve třetí se dočkala pomoci. Před tím ale málem vykrvácela na ulici.

Tři nemocnice musela objet šestadvacetiletá studentka z Brna, než se dočkala pomoci. Nakonec se ukázalo, že měla vnitřní krvácení a musela okamžitě na operaci. Lékaři však tvrdí, že postup byl správný.
 

Vše začalo nesnesitelnými bolestmi břicha. "Vystřelovalo mi to od břicha, pak už jsem jen brečela," řekla TV Nova Darina, která málem přišla o život, když si ji lékaři přehazovali jako "horký brambor".
 

Studentka s nesnesitelnými bolestmi nejdříve zamířila do nejbližší nemocnice u svaté Anny. Jenže tam ji odmítli už na vrátnici. "Řekli mi, že mě nevezmou, že mám jet do úrazovky (Úrazová nemocnice Brno)," prozradila studentka z Brna. "Máme tady závodní lékaře, ale když tady nejsou, tak nemůžou ošetřit nikoho," odmítá vinu vrátný Jiří Kryštof v nemocnici svaté Anny.
 

Proto se vydala do úrazové nemocnice, šla přes celé Brno asi čtyři kilometry. Když si vyseděla dlouhou frontu, lékařka jí žádnou diagnózu nesdělila. Naopak. Poslala ji do třetí nemocnice. Tramvají!
 

Související obsah


"Lidé se mě ptali, jestli nejsem těhotná, jak jsem se držela za břicho. Úplně to pnulo, jak tam tekla krev," popisuje Darina.
Pomoci se dočkala až po pěti hodinách, teprve v brněnské fakultní nemocnici zjistili, že má vnitřní krvácení. Za hodinu už ležela na operačním sále. Nyní má po děsivém zážitku už jen jizvu na břiše.
 

Podle přednosty úrazové nemocnice ale lékařka, která studentku poslala na další vyšetření tramvají, nepochybila. Jen s jedinou výjimkou. "Pokud by byla bolest taková, neměla ji poslat hromadnou dopravou,“ říká Jan Filipinský, přednosta Úrazové nemocnice.

hmr s přispěním Josefa Svobody, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz