Zpravodajství

Maminky řeší další problém. Složenky s dávkami ztratila Česká pošta

Maminky řeší další problém. Složenky s dávkami ztratila Česká pošta
Zdroj: isifa / Lidové noviny

Na Českou poštu se valí stížnosti dalších rozzlobených maminek, které nedostaly formou složenky dávky na děti. Před pár dny matky řešily tento problém s Ministerstvem práce a sociálních věcí, které dávky vyplácí v různých termínech a teď jim peníze na živobytí brzdí právě pošta. Ta přiznává, že se složenky můžou při doručování ztratit.

Je březen a Petra Látalová z Duchcova u Teplic stále ještě čeká na lednový rodičovský příspěvek. "Na poště nevědí, kde je složenka, nevědí vůbec nic. Jednali se mnou jako s póvlem. Protože mám dnes revizi na kotel, tak by mi ji měla zaplatit Česká pošta," říká rezolutně paní Látalová.

Podobně je na tom také Dana Rainišová z Českého Brodu. Musela se zadlužit u rodičů, aby mohla osmiměsíční dceři koupit léky a pleny. "Zásoby jsou pryč, peníze nejsou. Je to velký problém," řekla TV Nova paní Rainišová. Ještě včera pošta tvrdila, že chyba je na straně Dany, která si podle ní složenku nejspíš sama vyhodila. "To je blbost prostě," odmítá tvrzení pošty matka paní Dany.

Dnes pošta přiznala, že Dana skutečně žádné peníze nedostala, protože se poukázka jednoduše ztratila. A prý za to možná může doručovatelka nebo špatně zabezpečená schránka.

Související obsah

Maminky Dana i Petra mají nárok, aby jim pošta vyplatila rodičovský příspěvek na základě čestného prohlášení. Jenže, jak se TV Nova sama přesvědčila, s matkami se pracovnice pošty příliš nebavily a víceméně je odbyly slovy, že teď s tím nemůžou nic dělat. "My jsme vám to doručili. Máte vůbec schránku?" ptali se na poště paní Dany.

Pošta každopádně tvrdí: O peníze maminky nepřijdou, vyplatíme jim je. Jenže lhůty jsou lhůty a pošta má na vyplacení tři dny. Kdyby za chybu mohly maminky, pochopili bychom to. V tomto případě by možná mohla pošta na lhůty zapomenout a nepříjemnou situaci zažehlit co nejdřív.

kos / s přispěním Martina Kočárka a Romany Proškové, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz