Zpravodajství

Poláci omývali zkažené maso a dělali z něj "pochoutky" pro Evropu

Poláci omývali zkažené maso a dělali z něj "pochoutky" pro Evropu
Maso - ilustrační foto Zdroj: Isifa / Facebook

Reportéři polské televize natočili šokující praktiky jednoho tamního zpracovatele masa. Vyšlo najevo, že masokombinát přidával do svých výrobků maso, které bylo předtím staženo z obchodů, protože už bylo zkažené.

Otřesné záběry skryté kamery polských novinářů z masokombinátu Viola šokovaly Polsko. Dávno prošlé a často shnilé masné výrobky se sem vracely z obchodů k dalšímu zpracování.
 

A nešlo o ojedinělé případy. Podle bývalého zaměstnance šlo o tuny zkaženého masa měsíčně. V některých případech se masné výrobky pouze "umyly" a šly rovnou do prodeje.
 

"Všude na tom byla taková bílá houba. A oni to celé vzali, umyli, ohřáli a vrátili zpátky. Bakterie zabili a je to jako čerstvý. A ty to ho**o pak sníš,“ vzpomíná rozhořčený zaměstnanec.
 

Zcela běžnou praxí byla i vymyšlená doba trvanlivosti.Výrobky z tohoto závodu se vyvážely do několika států Evropské Unie.
 

Okamžitě po odvysílání reportáže polské úřady provoz v masokombinátu zastavily a informovaly partnery v Německu, Velké Británii, Irsku a Litvě. Vedení podniku jakákoli pochybení odmítá, inspektoři ale mají jasno: jde o trestný čin a podvod.
 

Související obsah


Další skandál znovu připomněl řadu kauz se závadnými potravinami z Polska. V živé paměti máme třeba technickou sůl namísto potravinářské, nebezpečnou vaječnou moučku či jed na krysy v sušenkách.
 

vrl/TV Nova, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz