Zpravodajství

Muž našel v housce zapečený kapesník! Pekárna se omlouvá

V prodeji nekvalitních potravin vedou obchodní řetězce Tesco a Ahold, který provozuje obchody Albert. Přišla s tím státní zemědělská a potravinářská inspekce, která těmto řetězcům loni udělila nejvyšší sankce. Problémové potraviny ale prodávají i maloobchodníci. Poslední takový případ je z Havlíčkova Brodu, kde důchodce našel v housce zapečený papírový kapesník.

"Při rozlomení jsem našel tenhle kapesníček, což není zrovna vábný," předvedl TV Nova neobvyklý nález Karel Tesař, majitel "kapesníkové" housky. Šel si jako obvykle ke svačině koupit pár housek. Jenže tentokrát z jedné z nich na pana Tesaře vykoukl zapečený papírový kapesník.
 

"V tu chvíli jsem měl jako po svačině. Je to nechutný," popsal své pocity Karel Tesař. Šestašedesátiletý důchodce z Havlíčkova Brodu šel s televizním štábem housku reklamovat. Housku s příchutí kapesníku koupil v jednom havlíčkobrodském občerstvení. Jeho majitelé teď budou kontaktovat pekárnu: "My za to nemůžeme. To pekař. Ale budeme to řešit."
 

Související obsah

Podle vedení pekárny se papírová přísada dostala dovnitř zřejmě nedopatřením. "Na tohleto si dám už pozor. Zaměstnance jsem už zaměstnance proškolil. To by se stávat nemělo a už se to stávat nebude," slíbil Milan Brokl z pekárny Světlá. Jenže do pekárny se teď chystá i zemědělská a potravinářská inspekce. "Na základě podnětu provedeme šetření na místě," potvrdil mluvčí inspekce Milan Kopřiva.
 

Myš zapečená v chlebu, prasečí zuby v prejtu nebo tlačence. To jsou hity posledních týdnů. Potraviny připomínají spíš odpadkový koš. Inspekce neví, kam dřív skočit. Pokut rozdala loni o čtvrtinu více než dříve.
 

Sankce dostaly obchodní řetězce - hlavně za prodej nekvalitních potravin nebo za takzvaně přebalované jídlo s prošlým datem spotřeby. Žebříček těch největších hříšníků vede obchodní řetězec Tesco.
 

Ani televizi Nova není jedno co dostanete na stůl. Namátkové kontroly v supermarketech už nějaký čas provádí i potravinový inspektor naší televize a jeho výsledky vám pravidelně ukazujeme v televizních novinách.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz