Zpravodajství

Na Ovčárně narazila třináctiletá lyžařka do stromu, je těžce zraněná

Na Ovčárně narazila třináctiletá lyžařka do stromu, je těžce zraněná
Zdroj: horská služba/sitour

Těžká zranění utrpěla ve středu odpoledne na sjezdovce Ovčárna teprve třináctiletá lyžařka. Dívka v plné rychlosti narazila do stromu, řekl Mediafaxu mluvčí horské služby Radek Zeman s tím, že helmu měla.

Dívka podle mluvčího na sjezdovce A, pokryté čerstvým prachovým sněhem, zřejmě ztratila kontrolu nad lyžemi a vylétla ze sjezdovky.

„Náraz byl velice prudký a dívka si poranila hlavu, hrudník, dolní končetinu a utrpěla různé odřeniny. V lyžařském areálu se téměř na místě nehody naštěstí shodou okolností pohyboval lékař Letecké záchranné služby. Spolu s našimi záchranáři, kteří dívku zatím vyprostili z lesního porostu, mohl okamžitě začít se základním ošetřením zraněné lyžařky,“ komentoval nehodu Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.


Mladé lyžařce tedy byla podle Klimeše již od počátku poskytnuta první pomoc na nejvyšší odborné úrovni.


Zasahující záchranáři vzhledem k povaze úrazu přivolali leteckou záchrannou službu z Olomouce. „Poté stabilizovanou dívku odvezli na heliport a předali jeho posádce, která zraněnou transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice,“ dodal mluvčí.
 

Mediafax/luk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz