Zpravodajství

Mladý zloděj si vybral recepci budovy na Žižkově, už tam kradl třikrát

Mladý zloděj si vybral recepci budovy na Žižkově, už tam kradl třikrát
Zdroj: Policie ČR

Kancelářskou budovu s recepcí v pražské Koněvově ulici si zřejmě oblíbil mladý zloděj, který se do budovy vloupal už třikrát za sebou. Naposledy ho uvěznily prosklené dveře, ale omylem ho ven pustila uklízečka, řekla ve čtvrtek Mediafaxu policejní mluvčí Jana Rösslerová s tím, že zloděje zachytila bezpečnostní kamera.

Do budovy mladík vnikl 6., 11. a 25. února. Při tom poškodil samootvírací prosklené dveře. „Při prvním vloupání odcizit mobilní telefon. V následujících dvou případech pak pouze poškodil vstupní dveře a nic neodcizil. Způsobená škoda se vyšplhala na více jak deset tisíc korun na poškozených dveřích a tisíc korun na odcizeném mobilním telefonu,“ dodala mluvčí.


Namále měl při posledním vloupání. „Poškozené dveře se samy uzavřely a podezřelého tak uvěznily na recepci, kde nakonec odevzdaně čekal na příjezd policie. Zachránila ho nic netušící uklízečka, která mladíka před příjezdem policie omylem osvobodila příchodem k budově, při kterém pohybové čidlo otevřelo dveře,“ vysvětlila Rösslerová.


Podle policistů je mladíkovi kolem 25 let, je asi 175 centimetrů vysoký, střední postavy, má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Jednou měl na sobě džíny, modro černou bundu s kapucí, kterou měl na hlavě a na nohou měl černé sportovní boty s bílou podrážkou. V dalším případě měl oblečenou černou koženou bundu, pod kterou měl bílou mikinu s kapucí.


„Za trestný čin krádeže a poškození cizí věci mu v případě dopadení hrozí až dvouleté vězení. Jakékoliv informace k hledanému přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoliv služebně Policie ČR,“ ukončila mluvčí.
 

Mediafax/luk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz