Zpravodajství

Mladíka zasáhl blesk hned čtyřikrát. Teď ho pohřbili zaživa

Dvacetiletý Kolumbijec přežil svou vlastní smrt. Zasáhl ho blesk, a to ne jednou, ale hned čtyřikrát za posledních šest měsíců. Mladík, kterému přezdívají železný Alexandr, už byl zoufalý. Obrátil se proto na šamana, který mu poradil kuriózní léčbu - pohřbení za živa.

Do Alexandra Mandóna udeřil blesk. Tenhle jackpot si vybral hned třikrát během svého působení v kolumbijské armádě. Počtvrté za půl roku ho elektrický výboj skolil v jeho rodném městečku Cereté. "Pršelo, byla jsem u sousedů a uslyšela jsem hrom. Když jsem se vrátila do restaurace, viděla jsem svého synovce ležet bezvládného na podlaze,“ popisuje teta Alexandra Mandóna.

První tři údery přežil bez jakékoliv újmy. Kvůli tomu, že snad přitahuje elektřinu, ho propustili z armády. Alexandr odjel domů, protože v Cereté tolik neprší. Jenže i tam si ho blesk našel. Proto vyhledal vesnického léčitele.

"Musí vykopat díru, která pohltí energii blesku,“ poradil šaman. Rodina otřeseného mladíka zahrabala do země. Ale jen na několik hodin, došlo totiž k nedorozumění.

"Zakopali jsme ho vleže a on měl přitom sedět,“ říká teta Alexandra. A tak museli příbuzní vykopat novou jámu. Tentokrát doufají, že pomůže. Alexandr Mandón prý zůstane ve svém podivném hrobě tak dlouho, jak jen to bude možné.

Ondřej Koutský, tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz