Zpravodajství

SKANDÁL v pravoslavné církvi: Arcibiskup Kryštof má prý několik milenek a dokonce i děti!

Pravoslavná církev řeší skandál. Metropolita a arcibiskup Kryštof čelí podle exkluzivních informací televize Nova církevní žalobě za svůj sexuální život. Přestože mu to mnišský slib zakazuje, má podle žaloby hned několik milenek a s nimi dokonce i děti.

Arcibiskup Kryštof, občanským jménem Radim Pulec, metropolita českých zemí a Slovenska je obvinění za hrubé porušování pravidel pravoslavné církve. Celibát mu totiž zřejmě nic neříká. V obžalobě, kterou má televize Nova k dispozici, se mimo jiné píše, že vedl milenecký vztah se ženou jednoho z farářů dokonce celých sedm let. A není to prý jediná žena, se kterou arcibiskup zhřešil. S dalšími má i děti - celkem jich může být až deset.
 

"Mám dvě děti, dceru Kateřinu a Zuzanu, ale to bylo ještě předtím, než jsem složil mnišství," vymlouval se arcibiskup Kryštof. "O žádných dalších nevím. Viděl jsem sice nějaké fotografie a ty jsou z veřejných setkání a na nich nenasvědčuje, že bych s někým měl poměr," dodal vzápětí.
 

Jeho církevní kolegové ale mluví jinak. "Existují obvinění s důkazy a fotkami i materiály. Dokonce i s adresami těch žen. Jde o tři až deset dětí," říká tajemník pražské dieceze Ladislav Milko.
 

Právě na jedné z fotografií, která rozhodně není z žádného veřejného setkání, je arcibiskup Kryštof s jednou ze svých údajných milenek a pravděpodobně i synem Sebastianem.
 


Arcibiskupa Kryštofa čeká už brzy církevní soud, během kterého ostatní biskupové rozhodnou o jeho dalším působení v pravoslavné církvi. Církvi, která podle nedávno schválených restitucí má od státu dostat přes miliardu korun.
 

To ale není jediný skandál arcibiskupa Kryštofa. Arcibiskup Kryštof - vlastním jménem Radim Pulec byl státní bezpečností evidovaný jako její agent pod krycím jménem Dalimil. On sám to po celou dobu popíral a soud v roce 1997 rozhodl, že byl jako spolupracovník StB vedený neoprávněně. Další případ se týká církevní obce v Teplicích a jejího majetku.
 


Kryštof za zády pravoslavné církve podepsal plnou moc odpadlému věřícímu Tomáši Jarolímovi - bývalému místopředsedovi Věcí veřejných, aby na magistrátu jednal o převodu majetku církve, přestože na to neměl právo. A ohledně majetků a financí je arcibiskup také spojovaný se jménem doktora Jaroslava Bartáka, odsouzeného kvůli zneužívání svých asistentek a taky bývalého senátora Alexandra Nováka, oldsouzeného za korupci.

TV Nova / hmr s přispěním Terezy Robinson, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz