APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Víme, jak to skutečně bylo s Nataschou Kampusch!

Víme, jak to skutečně bylo s Nataschou Kampusch!
Zdroj: Getty Images

Kolem únosu rakouské školačky (10), kterou přes 8 let věznil Wolfgang Priklopil v kobce, než se jí podařilo utéct, existovala vždy spousta teorií. Policie dnes uzavřela vyšetřování kolem celého případu a zveřejnila, jak to bylo doopravdy.

Příběh tehdy desetileté Nataschi Kampusch (25), kterou v roce 1998 unesl čtyřiačtyřicetiletý Wolfgang Prikopil a uvěznil ji v kobce pod svým domem kousek od Vídně,otřásla celým světem, když se dívce po dlouhých 8 letech v roce 2006 podařilo utéct. Priklopil tentýž den skočil pod vlak.
 

Kolem případu ale vždy existovala řada nejasností. Traumatizovaná Natasha například až do letošního února odmítala jakkoli komentovat otázku sexuálního pozadí únosu. Teprve před světovou premiérou filmu o svém životě 3096 dní, jehož název vyjadřuje, jak dlouho byla vězněna, přiznala, že ji její únosce opakovaně znásilňoval.
 

Podle několika svědectví měl mít také Priklopil komplice a dokonce měl být součástí skupiny šiřitelů dětského porna, do které měli patřit vysocí rakouští státní úředníci. Také se spekulovalo, že Priklopila pod vlak někdo strčil.

Související obsah

Rakušané proto spustili ve spolupráci s FBI a německými experty přešetření celého případu a dnes by po 9 měsících měli zveřejnit jeho výsledky. Priklopilův dům byl prohledán kvůli stopám DNA a bylo vyslechnuto 113 lidí. Podle listu Kurier přešetření teorii o komplicích vyloučilo a rovněž potvrdilo, že Priklopil spáchal sebevraždu.
 

"Sice existenci kompliců nemůžeme vyloučit stoprocentně, nic pro ni ale nesvědčí a nenašli jsme žádné stopy,“ uvádí se podle listu ve zprávě, což potvrdil šéf německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Jörg Ziercke.

hel, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz