APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

České soudy přehlížely důkazy: Případ dětských vrahů bude znovu projednán

Kauza vraždících dětí z Rychnovska, které nůžkami ubodaly stařenku, se bude opět projednávat. Rozhodl o tom Nejvyšší soud v Brně.

Dovolání k nejvyššímu soudu podal Vladimír Giňa, odsouzený na 14 let za to, že děti k vraždě navedl a celou loupež zorganizoval. Nejvyšší soud dnes za jeho osobní účasti dospěl k závěru, že došlo v této kauze k porušení zákona a nižší soudy přivíraly oči před některými důkazy.

Giňa například ve své žádosti o znovuotevření procesu tvrdil, že má nové svědky, že zná jméno vraha, ale soudy na to nijak nereagovaly. Případ teď budou muset znovu otevřít a pokud se tyto nové důkazy ukážou jako pravdivé, Giňa by se dokonce mohl dostat na svobodu.

Související obsah

Celý případ se stal už v srpnu roku 2004. Skupina dětí v Olešnici u Kostelce nad Orlicí ubodala nůžkami jednaosmdesátiletou seniorku kvůli dvěma tisícovkám. Útočníků bylo celkem šest, pěti z nich bylo mezi 11 až 14 lety. Ti skončili v ústavech. Šestý hoch, syn muže, který k útoku děti navedl, skončil ve vězení na sedm let. Nyní případ znovu míří před soud.

Josef Svoboda, tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz