Zpravodajství

Zakázaná teorie o Bostonu! Co když to bylo úplně jinak, ptají se vyděšení Američané

Zakázaná teorie o Bostonu! Co když to bylo úplně jinak, ptají se vyděšení Američané
Zdroj: Twitter

Bylo jasné, že i po teroristickém útoku na bostonský maraton se rychle objeví konspirační teorie, jejichž zastánci budou tvrdit, že všechno bylo jinak. Bylo tomu tak i po útoku na Dvojčata v roce 2001.

Je to tak vždy. Po každém teroristickém útoku se objeví skupina lidí, kteří nesouhlasí s oficiálními závěry vyšetřovacího týmu. Začínají se ptát a hledat důkazy, že všechno bylo jinak.
 

Konspirační vody po útoku na bostonský maraton pořádně rozvířil nezávislý novinář Dan Biondi. Ten se na tiskovce agentů FBI natvrdo zeptal, zda v explozi má prsty vláda. Dotaz, který se zdál být v tu chvíli naprosto nevhodný, byl smeten ze stolu.
 

Jenže šílená spekulace, že za útokem na maraton nestojí bratři Carnajevové pocházející z Dagestánu či Čečny, si žije dál svým životem. A o tom, že nejde o fantazírování dvou tří šílených jedinců, svědčí i to, že "bostonské konspirační teorii" a jejím následkům se věnuje i prestižní internetový deník Huffington Post.
 

Konspirační teorie, které se snad nejvíc v dějinách objevily po útoku z 11. září 2011, jsou nebezpečné tím, že podrývají oficiální závěry vyšetřovaní, štěpí veřejnost a rozbíjejí loajalitu k vládě a jejím představitelům.
 

Neudělali to, hodili to na ně agenti, říká matka podezřelých
 

Dan Biondi se na tiskovce zeptal, jak se FBI bude stavět k tomu, že na fotografiích z Bostonu se kromě dvou bratrů z Čečny objevuje další množství mužů, kteří mají na zádech batohy a jsou oblečeni jako jeden tým.
 

Zdroj: Twitter

 

Biondi položil provokativní otázku, kdo jsou tito muži, k jaké patří jednotce a jaký měli v Bostonu úkol. Agenti FBI jeho dotazy smetli ze stolu s tím, že fotky těchto mužů pochází z nedůvěryhodných zdrojů a zbytečně odvádí pozornost od hlavního vyšetřování.
 

Biondi se odpovědi nedočkal. Nicméně ptát se nepřestává. Na svém internetovém blogu žádá dál vysvětlení, co jsou tito muži zač a jaký měli v Bostonu úkol. A rozhodně není sám, koho to zajímá. Internetová diskuzní fóra jsou plná názorů rozhořčených lidí, kteří jsou přesvědčeni, že v té pravdě, která jim byla nalita, ještě něco "plave".
 

Co bude dál? Známe to z historie útoků z 11. září. Oficiální závěry vyšetřovatelů budou dál napadány a nakonec někdo z řad konspirátorů napíše knihu třeba s názvem Pravda o útoku na bostonský maraton.
 

Na co se konspirátoři ptají:
 

* Na všech záběrech průmyslových kamer, kde bratři Carnajevové kráčí s batohy, jdou velmi lehce. Nezdá se, že v batohu mají něco těžkého. Už vůbec ne, že by tam měli papiňáky naplněné ložisky a šrouby. 
 


 

* Kdo jsou muži v tmavých bundách a béžových kalhotech. Proč působí jako jednotka? Co mají v batožině? Proč jejich batohy vypadají stejně, jako batohy bratrů Carnajevových?
 

Zdroj: Twitter

 

* Podle informací deníku Boston Globe se před marathonem konalo ve městě cvičení speciálních jednotek pro boj s terorismem. Souvisí to nějak s následným útokem na maraton? Nebyla smrtící exploze řízená? Nešlo o cvičení naostro?
 


 

ČTĚTE TAKÉ: 

Za 20 let zemřelo při teroristických útocích v USA 3500 lidí

sta, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz