Zpravodajství

Tváře těch, co zmizeli na řece Moravě: Rybář Marek a jeho kámoš Zdeněk s dcerou Vendy

Na řece Moravě v úseku Strážnice - Rohatec zmizela šestiletá Vendulka, její táta Zdeněk Bačík (36) a jeho kamarád Marek Kvaltín (29). Nevrátili se z výletu po řece. Rodina se obává nejhoršího.

"Pátráme po třech lidech, vyzvali nás k tomu policisté. Nasadili jsme dva čluny. Pátrali jsme i v noci, asi do čtvrt na dvě, zatím bez úspěchu," uvedl už ve čtvrtek ráno pro TN.cz hodonínský hasič Martin Červenka.
 

Informace potvrdil i hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník. "Oznámení o tom, že se posádka lodi nevrátila z plavby, jsme dostali včera večer. Ihned jsme na řece zahájili pátrání a v noci ho krátce přerušili. Teď s novými posilami opět pokračujeme. Na místě zasahují hasiči, potápěči i policisté, kteří propátrávají břehy řeky," uvedl Zámečník.
 

K identitě pohřešovaných se vyjadřovat nechtěl. "Jde o dva dospělé a jedno dítě," řekl pouze. Další informace TN.cz podala jedna z místních obyvatelek. "Byli to dva dospělí a dítě. Našla se jen loď a údajně jedna z vestiček," řekla.
 

Zdroj: tn.cz/ google Maps

 

Policie později oznámila, že pohřešuje Zdeňka Bačíka a vášnivého rybáře Marka Kvaltína. Právě Bačík vzal na osudný výlet i svou dceru Vendulku. Šance, že trojice bude nalezena v pořádku, je hodinu od hodiny menší a menší... 
 

Související obsah

Policejní mluvčí Zámečník dokonce vyslovil teorii, že trojice si někde udělala jen neplánovanou a neohlášenou přestávku. "Pokud je tomu tak, měli by co nejdříve kontaktovat své blízké, nebo dát o sobě vědět policii," dodal mluvčí. Tato šance ale vypadá hodně mizivě.

sta, gar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz