Zpravodajství

Balené kuřecí maso v testu propadlo: Tohle si dá na GRIL jen totální šílenec

V dalším díle našich grilovacích seriálů jsme si tentokrát posvítili na kuřecí masa určená pro grilování. Která jsou dobrá a která se nedají jíst? Na to nám dal odpověď odborník Petr Panáček z restaurace U Schnellů.

Stejně jako v případě marinovaných vepřových steaků nebyl náš porotce a hodnotitel zrovna nadšený ani z nakoupených kuřecích mas na gril. Všechny směsi od libovolného výrobce totiž obsahují spoustu věcí, které bychom vůbec neměli jíst.
 

Dalším problémem je to, že se maloobchody prodejem marinovaných výrobků často zbavují masa, které je už prošlé, byť se o tom moc nemluví. "Častokrát je to maso, které má svůj zenit za sebou, někdy už dvakrát nebo třikrát," říká specialista na gastronomii Petr Panáček.
 

Ochutnávka jednotlivých steaků a křidýlek a jejich hodnocení:

Nakoupené marinované kuřecí Panáčka nezaujalo už na pohled. Doporučuje tyto výrobky nejíst a udělat si doma jednoduchou směs z oleje, bylinek, soli a pepře. "Tím, že si koupíte maso, které je už takto naložené, tak si to jenom zjednodušíte, ale určitě si nepřidáte na kvalitě nebo chuti," konstatuje.
 

Maso na grilování, které se prodává v českých supermarketech, je podle odborníka z hlediska chuti nezajímavé a kvůli množství použitého koření tak akorát pálí. "Ve své podstatě to nemá žádnou chuť. Díky těm látkám, které tam jsou, se to trochu připaluje, což vůbec není dobré na grilování," vysvětluje.
 

Většina z nakoupeného kuřecího se prý příliš nedala jíst, protože marinády byly až příliš kořeněné. Obstály v podstatě jen jeden výrobek, který se podle odborníka přibližuje marinovanému masu, které jsme schopni připravit si sami doma.
 

(/zdravi/kureci-maso-nejvetsi-riziko-hrozi-pri-grilovani.html)]

Vyhodnocení testu kuřecích steaků a křidýlek podle Petra Panáčka:

Obecně Petr Panáček doporučuje, abychom si maso nakládali sami doma a výrobky tohoto typu v supermarketech raději vůbec nekupovali. Stačí nám podle něj jen steak, snítka tymiánu, pepř a sůl. "Vždycky budete mít to maso lepší. Doma si připravíte za lepší peníze daleko lepší jídlo," hodnotí.

1. MÍSTO: Kuřecí křídla FLAMENGO
 

Hmotnost: 0,688 kg
Cena za balení: 51,50 Kč
Cena/kg: 74,90 Kč
Výrobce: Drůbežářský závod Klatovy, a.s.
Prodávající: Albert
Složení: Kuřecí křídla 85 %, marinovací směs: voda, jedlá sůl, směs přírodního koření (paprika sladká, pepř černý, koriandr), pšeničná a bambusová vláknina, bramborový a kukuřičný škrob, extrakty koření, karamel. Neobsahuje lepek. Bez chemické konzervace a přídatných látek.
Obsah tuku: max. 12 %.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: "Tohle je asi nejlepší. Ta směs je taková jemňoučká, lehce nakořeněná. Žádné strašné chutě a milion koření, že nevíte, jestli jíte maso, nebo chleba." "Kuřecí křídla Flamengo vůbec nebyla špatná, řekl bych, že i to maso bylo čerstvé, když se nakládalo. Chuť toho koření není vůbec špatná."
 

Související obsah


2. MÍSTO: Kuřecí prsní řízky v marinádě Arizona

 

Hmotnost: 0,400 kg
Cena za balení: 79,90 Kč
Cena/kg: 199,70 Kč
Prodávající: Lidl Česká republika, v.o.s.
Složení: Kuřecí prsní řízky 84 %, rostlinný olej, jedlá sůl, kořenící přípravek (obsahuje hořčici), cukr, rostlinný tuk, přírodní kouřové aroma, kouř, pitná voda, sušený citrón, dextróza. Může obsahovat stopy celeru.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: "Jako jediné to vypadá jako steak, ale zase cítíte jen sůl a papriku, nic jiného v tom vlastně není." "Nebylo to ale úplně špatné, ta směs není tak strašně výrazná, aby vám přehlušila chuť toho masa."
 

Související obsah


3. MÍSTO: Kuřecí křídla kořeněná Vocílka
 

Hmotnost: 0,401 kg
Cena za balení: 36 Kč
Cena/kg: 89,90 Kč
Prodávající: Billa, s.r.o.
Složení: Kuřecí křídla 93 %, rostlinný olej a tuk, sůl, směs koření, paprika, aromatické látky.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: "Chuť to vlastně nemá žádnou. Je to vlastně maso nabarvené nějakou červenou barvou. Není to špatné, protože je to vlastně bez chuti. Určitě bych si to nekoupil."
 

Související obsah


4. MÍSTO: Kuřecí marinovaný steak TEXAS bez E
 

Hmotnost: 0,416 kg
Cena za balení: 64,50 Kč
Cena/kg: 155 Kč
Výrobce: Drůbežářský závod Klatovy, a.s.
Složení: Kuřecí stehno vykostěné BK 84 %, marinovací směs: voda, jedlá sůl, směs přírodního koření (sezamové semínko, pepř černý, hořčičné semínko, paprika sladká, česnek, kmín celý), extrakty koření, pšeničná a bambusová vláknina, bramborový a kukuřičný škrob. Alergeny: hořčice, sezam. Neobsahuje lepek. Bez chemické konzervace a přídatných látek.
Obsah tuku: max. 12 %.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: "Tohle vyloženě není dobré, není to dobrá směs. I to maso je trošičku divné. A zase je to extrémně okořeněné. V žádném případě bych to nedoporučoval jíst."
 

(/radyanapady/4-nejlepsi-marinady-na-maso-kterym-totalne-propadnete.html)]


5. MÍSTO: Kuřecí steak PEPŘ

 

Hmotnost: 0,430 kg
Cena za balení: 55,90 Kč
Cena/kg: 129,90 Kč
Výrobce: Drůbežářský závod Klatovy, a.s.
Složení: Kuřecí stehenní řízek BK 85 %, marinovací směs: pitná voda, jedlá sůl, ztužený rostlinný tuk, koření, přírodní aroma, cibule, pšeničná a bambusová vláknina, bramborový a kukuřičný škrob. Bez chemické konzervace a přídatných látek.
Obsah tuku: max. 12 %.

Zdroj: Martin Chamer

Hodnocení: "Je to strašně moc nakořeněné. Už to bych považoval za velkou chybu, protože to úplně přehlušilo chuť toho masa. Vůbec bych to nedoporučoval."
 

Tato kuřecí masa jsme testovali:

ČTĚTE TAKÉ:

Jste vegetariáni? Pozor, abyste své tělo nešidili

Grilovačka doma. A bez kouře

Popálené dítě? Rychle pod studenou vodu a vydržet několik desítek minut

10 nejlepších receptů na pečené kuře

YOOPY.cz nabízí speciální multifunkční gril s vodní lázní

a Martin Chamer, tn.cz / zdg
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz